İsrail’e bir kanka

KÜLTÜR SANAT .

Avrupalaşma sevdasında acaba sona mı yaklaştık?

Bu mücadele bir sevda olarak başlamadı; önce Avrupa’ya yetişmek, sonrasında taklit etmek ve nihayetinde aynılaşmak istedik ve bir sevdaya dönüştürdük.

Ama

Aynılaşmak istediğimiz Avrupa’nın hep bir yüzünü gördük veya bize sadece o yüzü gösterildi; lakin ikinci yüzünü hiç görmek istemedik veya bize göstermediler.

Fakat

Milli şairimiz Mehmet Akif ne güzel tarif etmiş; tek dişi kalmış canavar, diye.

Demesine demişti; ama biz, bir sevdaya kapılmıştık ki; altmış yıldır o kapıda bekletildik ve bekletiliyoruz. “Gülhane parkında ki ceviz ağacı” gibi.

Aslında onlar beklettiklerinin farkında bizde beklediğimizin; fakat kimse; “Kral çıplak”, diyemediği için beklemeye devam ediyoruz.

Batı dünyasının, altmış darbesi sonucunda dayattığı NATO  Cumhuriyetine dayalı sistemden çıkmak isteyince, top yekun bir saldırıya maruz kalıyoruz.

Aslında, AB niyeti belli; küçültülmüş bir Türkiye istiyorlar.

Ve

Güneyimizdeki terör örgütüne adeta bir devlet muamelesi yaparak Türkiye’nin karşısına çıkarmak niyetindeler. Bir topluluğun devlet olması için; bir kahramana ve bir lidere ihtiyacı vardır. Batı, şimdi o aşamayı oluşturmaya çalışıyor.

Kısacası: Terör örgütüne bir zafer kazandırarak onu meşrulaştırmak. Türkiye, İran ve Arap dünyasının ortasına bir kukla devlet kurdurmak. Böylece Ortadoğu’da İsrail’e bir kanka oluşturmak niyetindeler. Türkiye bu planı görüyor; lakın İran mezhep saiki ile hareket ettiğinden adeta batı ile birlikte çalışıyor, Arap dünyası ise uyumaya devam ediyor.

Böylece; İsrail etrafındaki güçlü devletleri bertaraf edecek ve kendisine yardımcı olacak bir peyke kavuşacak.

Yani; Ortadoğu İsrail için yeniden şekillendirilecek.

Dünyada nüfusları; % 0,2 olmasına rağmen, dünya ekonomisindeki payları % 50 nin üzerinde olan Yahudi sermayesi işi o boyuta taşımış ve terör örgütünün  denetimi altına almıştır.

Hamas’a karşılık PKK

Burada mesele; evet – hayır değil, mesele Türkiye’ye bu planı kabul ettirmek. Şu anda hükumet onların planına  evet dese Türkiye’yi en büyük demokratik ülke ilan ederler.

Not: Vatansız Irk kitabından bir alıntı; bu gücün kimler olduğu hakkında ipucu vermektedir:

Dünyanın son 100 yılda kapitalizm tarafından nasıl ve kimlerle dizayn etiğini, bunun karşıtı olan muhalif sınıfın önderliğini hangi 141 köken’den insanlardan aldığını göreceğiz. Her iki sınıfın da önderliğini, buluşlarını veya dayandığı kaynakların Yahudi kökenli liderler olduğunu göreceğiz. Bugün dünya’da ki Yahudi’lerin %92’si en en zengin 20 ülkede yaşamaktadır.15-18 milyona yakın Yahudi nüfusu bulunmaktadır, bu dünya nüfusunun % 0,2’ne tekabül eder. Ancak sahip olduğu sermaye dünya nüfusunun yarısından fazlasına sahiptir.” Kadim Laçin1 Ekim2010www.kadimlacin.com

Dünya ekonomisinde bilhassa büyük uluslararası şirketlerin yönetim kadrolarının idareleri Yahudilerin elindedir. Tabii ki bu şirketler bilhassa hükümetler yani ülkeler üzerinde söz sahibi konumundalar veya politikaların belirlenmesinde etkin konumdadırlar. Paraya yön veren güç aynı zamanda siyasete de yön veriyor. Bu nedenle, eğer Yahudiler aleyhinde bir politika uygulamak istendiğinde hiç vakit kaybetmeden müdahale etmeyi bilirler ve dünyadaki bütün Yahudiler konumlarına ve ülkelere göre gizli ve açık olarak desteklerler.

“60 yıldır Ortadoğu’da süren Filistin-İsrail çatışması, yeryüzündeki Yahudi topluluklarının kurulan Siyonist devlete karşı gizli destekleri söz konusudur. Bu çalışmamız bu desteğin fotoğrafını da gün yüzüne serdiğini söyleyebiliriz. Kurulan mason kulüpleri, Yahudi Lobileri, destek ve dayanışma fon ve vakıfları, İsrail’in dostları isimli gönüllü kuruluşlar İsrail’i güçlü bir devlet haline getirdi. Bu faaliyetlere katılanların önemli bir kesimi isim isim bu araştırmada yer almaktadır. Dünya’nın en zengin 500 kişisinin 200’ü Yahudi kökenlidir. Bu dünya’da dolaşan paranın %35’ine tekabül eder. Sahip oldukları sermaye ise Afrika, Asya ve Latin Amerika ülkelerinin yıllık gayri safi milli gelirine yakındır.” 142 Kadim Laçin1 Ekim2010 www.kadimlacin.com

ABD ekonomisi incelendiğin zaman; üç yüz milyon nüfuslu bir ülkede altı milyona yakın olmalarına rağmen, ülke ekonomisinde % 50 üzerinde bir paya sahipler. Sadece ekonomi boyutunda değil yargı ve medya da durum aynıdır. Bu gelişmeler doğrultusunda bu etkinliğe siyaseti de katabiliriz.

 “Amerika’da insanlar, İsrail lobisinden dolayı, yanlışa yanlış demekten korkuyorlar.” Bishop Desmond Tutu, 1984 Nobel Barış Ödülü Sahibi Ne zamandır, okuduğum bir kitaptan söz etmek istiyordum: The Jews Americans. Amerikalı Yahudiler hakkındaki bu kitabın yazarı Beths Wenger. Amerika’da Yahudi lobisinin en müessir grup olduğu herkesçe malumdur. Bir dünya devini, sistematik bir şekilde ahtapot gibi sarıp, güç kuvvet elde edince; bu gücü orantılı orantısız canınız istediği gibi kullanabiliyorlar. Bizim gibilere de sadece cılız reaksiyonların esiri olmak kalıyor. Eğitime küfrediyoruz, diyaloga küfrediyoruz; amansız bir kısırdöngü içinde, kendimizi karanlığa mahkum kılıyoruz.Neyse…”EnginSEZEN http://www.pbs.org/jewishamericans/

The Jewish Americans | PBS

www.pbs.org

THE JEWISH AMERICANS is a three-night documentary that explores 350 years of Jewish American history. Written and directed by award-winning filmmaker David Grubin ...

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İsrail’e bir kanka | Seyfullah Aydın

Yorumlar

bu köşe yazısı için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Site yazarları

Diğerleri

Genç yazarlar

Diğerleri
on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.