Özhan Haluk Satır

Özhan Haluk Satır

Merhaba, ben Özhan Haluk Satır. 01.10.1983 Erzurum doğumluyum.29 yıldır Manisa'nın Turgutlu ilçesinde yaşıyorum. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimimi Turgutlu ilçesinde tamamladım. Anadolu Üniversitesi Radyo, Tv Programcılığı mezunuyum. 2000 yılından bu zamana kadar radyo programcılığı, muhabirlik ve özel fotoğrafçılık yapıyorum. Fotoğraf çekmek ve kendi çapımda yazıp çizmek küçüklüğümden bu zamana kadar merakım. Yerel gazetelerde birçok köşe yazım bulunuyor ve aynı zamanda 2006 yılından bu zamana kadar haber7.com muhabirliği de yapıyorum. Haber peşinde koşmak, yazılmayanı yazmak, cesaret etmek hobilerim arasında…

Son Yazısı

Öküz meselesi..!

KÜLTÜR SANAT .
Büyüklerimiz ‘Güzel’ kelimesini kullanınca, arkası aranmaz güzellikten şüphe bile edilmezdi. Sonraları bu bizlere yetmemeye başladı ve kimin aklına ne gelirse sıfatlandırmaya başladık. Örnek verelim.1950’lerde, 60’larda sevdiğine ‘Çok Güzelsin. Seni Seviyorum’ demek iki sevdalı için aşkın ispatı gibi iken, günümüzde. Meleğim, prensesim, çiçeğim, böcüğüm, cücüğüm filan olduk.
Yahu birader biz ne olduk?
Ne olduk söyleyeyim.
Doyumsuz olduk, inanmaz olduk, yetinmez olduk ve şükürsüz olduk.
Paranızın miktarı kadar dürüst, arabanızın modeli ve markası kadar beyefendi, mal varlığınız kadar adam sayılır olduk. Paranız, arabanız, mal varlığınız yoksa neredeyse insan bile sayılmayacaksınız günümüzde.
Bir büyüğüm ‘İnsan mıyız, öküz müyüz’ demişti bir gün. Paraya pula tamah eden insanlar yüzünden toplum yapısı o kadar bozuldu ki kimlik bunalımı yaşatmaya başladı doğru dürüst insanlara.
Kimseyi aldatmadıysan, kandırmadıysan, sahte olmadıysan, insansın arkadaşım öküz değil.
Adam gibi adam, insanoğlu insansın…
 
on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.