Yılbaşı katliamını diyanet yapmış

KÜLTÜR SANAT .

      Yılbaşı gecesi, İstanbul Ortaköy’de bir gece kulübüne yapılan silahlı saldırı sonucu, alçakça ve hunharca öldürülen insanlar değil,gerçek anlamda insanlıktır.

     Ömrü hayatımda ne bir bar, ne de bir gece kulübü gördüm. Merak da etmiyorum.  Laik bir devlette insanların neye inanacakları, ya da nasıl eğlenecekleri konusu kendi tercihleridir.

     Laikliğin temel kuralı, insanların inançlarında özgür olmaları ve bu özgürlüğü de başkasının özgürlük alanına saygı duyarak kullanmalarıdır.

     Bu patlama sırasında hayatını kaybeden kardeşlerimiz, 1 ocak 2017 akşamını o gece kulübünde eğlenerek geçiriyorlardı.

     Bir başka gurup kardeşimiz de, o akşamı Müslümanların kıblesi Kabe’nin de içinde bulunduğu Mekke şehrinin fethinin yıl dönümü olarak kutluyorlardı.

     Bazı aileler de, evlerinde mütevazi bir şekilde kuruyemiş ve meyveler alarak televizyon karşısında eğlenerek geçiriyorlardı.

     Bazılarınız da  benim gibi, işi icabı gece saat dokuza kadar çalışmış, eve yorgun argın gitmiş, erkenden uyumuş ve katliamı sabah öğrenmiş olarak kalkıyorlardı.

     Sonuçta bu ülkede, binlerce yıl bir arada yaşayan, çok farklı etniğe ve dine mensup insan yıllarca birlikte yaşadı. Unutmayalım Türkiye bir imparatorluk bakiyesidir.

     Yılbaşı akşamı, terör eylemine muhatap olan gece kulübü eyleminden önce ,Türkiye’de çok farklı mekanlar terörün hedefi oldular.  Örnekleri tek tek sayarak konuyu uzatmak istemiyorum. Bu ülkede düğün töreni bile terörün hedefi oldu.

     Bu kadar çok terör eylemi olurken sessiz kalan bir güruh, ben onlara hain diyorum. Bu eylemi, bir gün önce Cuma namazı sırasında Diyanet İşleri başkanlığının camilerde okuttuğu hutbeye bağlayan, akıl ve iz’andan yoksun insan müsveddeleri var.

     Hayatlarında yolu cami kapısına uğramamış bu müptezeller, ellerine fırsat geçtiğini zannederek içlerindeki kini kusuyorlar.

     Ben kendimi bildim bileli, eksiğiyle birlikte ibadetini yapmaya çalışan biriyim. Çok mücbir bir sebep dışında, Cuma namazlarını asla aksatmam. Yaşım altmış üç, belki de elli beş senedir Cuma namazı kılıyorum. Bu süre zarfında yılbaşı haftalarında bu kutlama ve eğlencelerin haram olduğuna dair konuşmaların yapılmadığı bir hutbe hatırlamıyorum.

     Diyanet İşleri Başkanlığı,  en azından yüzde doksan dokuzu Müslüman olarak tanımlanan bu ülkede, Müslümanların problemleri ile ilgilenen ve ilgilenmesi gereken bir kurumdur.

     Diyanet’i sadece cenaze kaldıran ve namaz kıldıran bir kurum olarak görmek isteyenler mutlaka vardır. Bunun yanı sıra bu ülkede inancının gerektirdiği şekilde yaşamaya çalışan insanların da varlığını unutmamamız gerekir.

     Diyanet işleri, Müslüman toplumun bir kuruluşudur. Hedef kitlesi de Müslümanlardır. Bana sorsanız, ben bu kurumun tamamen devlet dışında örgütlenen bir kurum olmasını isterim. Unutmayalım ki bu kurum , adını andığımız müptezeller tarafından ilahlaştırılan,her söylediği adeta ayet gibi kutsanan Atatürk tarafından kurulmuştur.

     Diyanet’in hutbesi sonucu, sanki bu gece kulübü basılmış gibi algı oluşturmaya çalışan ahmaklar, bilmezler mi ki Diyanet, İslam’ın emir ve yasaklarını anlatmakla mükelleftir.

     Devletimiz laik olduğu için, Milli Piyango idaresi her yılbaşı özel ikramiyeler tertipler ve milyonlarca insan bilet alır. Diyanet’in Milli Piyango biletinin haram olduğuna dair yüzlerce fetvası var. Müslümanlar bu fetvaya uyduğu için mi Milli piyango idaresi zarar ediyor.(!)

     Bu ülkede devlet içki üretiyor ve satıyor. Yine Diyanet hutbelerde defalarca içki içmenin en büyük günahlar arasında olduğunu söylüyor. Peki siz, bir iki meczubun dışında planlanmış olarak meyhanelere saldıran Müslümanlar gördünüz mü.?

     İslam’ın yasakladığı en önemli günahlar arasında faiz gelir. Diyanet faizle ilgili sayısız fetvalar vermiştir .Buna rağmen bu konuda bankaları basıp yakan Müslümanlar gördünüz mü?

     Bu soruların ardı arkası kesilmeden sormaya devam edebiliriz. Burada yapılmak istenen şey açıktır. Türkiye’ye savaş açan mihraklara, içeriden lojistik destek sağlamak. Bu provokasyonlar artık kabak tadı vermeye başladı ama hainler görevini yapmaya devam ediyor.

     Yapılan bu eyleme sevinen Müslüman çevrelerin varlığından bahsettiler. Ama ne hikmetse bir tane somut twet gösteremediler.Olmayınca müflis tüccar hesabı ihaleyi yine diyanete yıkmaya çalıştılar.

     Diyanet İşleri Başkanının “bir eğlence mekanını basarak suçsuz insanları öldürmekle,bir mabedi basarak günahsız insanları öldürmek arasında fark yoktur” sözünden sonra ne diyeceklerini bilemez duruma düşmüşlerdir.

     Türkiye bu gün açıkça belli oluyor ki, dış destekli terör örgütlerinin saldırısı altındadır. Hedef, başını kaldıran ve prangaları parçalayarak bağımsız politikalar izlemeye çalışan Türkiye’yi zayıf düşürmektir.

     Türkiye’nin önünü kesmek isteyen güçler; artık çok geç: Türkiye artık Lozan’da kendisine zorla giydirilen elbisenin içine sığmıyor.

     Nafile yere önümüzü kesmeye çalışmayın. Bu terör eylemleriyle belki canımızı acıtabilirsiniz ama bizi yolumuzdan döndüremezsiniz.

     Biz Çanakkale’de kurtuluş savaşında küllerimizden doğmuş bir milletiz.

     Hatırlatmak bizden!

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Yılbaşı katliamını diyanet yapmış | Mehdi Çetinbaş

Yorumlar

bu köşe yazısı için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Site yazarları

Diğerleri

Genç yazarlar

Diğerleri
on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.