Ne kadar çok hainimiz varmış

KÜLTÜR SANAT .

     Biz nasıl oldu da bu kadar çok hain yetiştirdik. Aklım hayalim almıyor. Bombanın etkisi ile parçalanmış bedenlere ve savrulmuş polis kasklarına bakarak adeta orgazm olan bu yaratıklara insan diyebilir miyiz?

     Hele bu paylaşımları yapanların bir kısmının bayan olduğunu düşünürsek,kan beynime sıçrıyor. Olayın sıcaklığında yazı yazamadım. Yazamadım çünkü çok öfkeliydim. Yazsaydım küfürler savurmak durumundaydım. Buna da edebim elvermiyordu.

     Sadece halkın güvenliğini sağlamakla görevli, maç bitince evine sıcak yuvasına gitmek için bekleyen, belki de on altı saattir aç susuz soğukta görev yapan o polislere bombalı araçla saldırmak yiğitlik midir.? Ankara’dan gezmeye gelen,ileride doktor olup hayatlar kurtarmak için tıp okuyan Berkay kardeşimizin hayatını söndürmenin adı nedir.?

     Bu eylemlerle seksen milyonluk bir ülkeye diz çöktürebilir misin? Ey ahmak buna kafan çalışmıyor mu? Bu eylemi yaparken güya kendince bir amaç ve ideal uğruna yaptığını zannediyorsun. Seni bir maşa gibi kullanan ve her yanına bağladığı iplerle seni kukla gibi oynatan gücün farkında değil misin?

     Maksadın can almaksa, masum insanların ideallerini söndürmekse bunu çok iyi yapıyorsun. Unuttuğun bir şey var. Bu insanlar ölümden korkmuyorlar. Görmedin mi , üzerlerine gelen tankın altına gözünü kırpmadan yatıyorlar, yağmur gibi yağan kurşunlara inat üzerine üzerine gidiyorlar.

     Artık insanımız gözünü açtı. Karşınızda bundan yirmi sene önceki toplum yok. “ O ne verirse ben on lira fazlasını verecem” diyerek oy almanın devri çoktan geçti. Gemicik, ayakkabı kutusu ne derseniz deyin halk artık yutmuyor.

     Bu ne bitmez bir Tayyip Erdoğan düşmanlığı Allah aşkına. Sonuçta Tayyip Erdoğan bir fani, eceli gelince bu dünyadan ayrılır. Peki Türkiye ne olacak. Sırf Tayyip Erdoğan gözden düşsün diye bu ülkeyi batırmaya ne hakkınız var. Kininiz ve hırsınız aklınızın önüne geçmiş. Allah bu ülkeyi sizin gibilerin şerrinden korusun.

     Artık her şey ayan beyan olarak ortaya çıkmıştır ki, Türkiye ölüm kalım savaşı vermektedir. Geçmişte cihan devleti kuran Osmanlının genetik mirasına sahip olan Türkiye’nin yeniden toparlamasını hazmedemeyen güçler sürekli olarak çelme takmaktadırlar.

     Tüm dünyaya inat, Fırat Kalkanı harekatında tam da El Bab’ın düşmek üzere olduğu bir sırada Türkiye’nin  moralini bozmak ve enerjisini tüketmek üzere yapılan bu hareketler hiçbir işe yaramayacaktır.

     Bu şer güçlerinin Türkiyede’ki işbirlikçileri ve belki de farkında olmadan Tayyip Erdoğan karşıtı olmak adına onların değirmenine su taşıyan ahmakların da çabaları sonuçsuz kalacaktır.

     Her zaman tekrarlıyorum. Sık sık da tekrarlamaya devam edeceğim Artık devir eski devir değil. Her ağızlarını açışlarında demokrasiden dem vuran, diktatör dedikleri Cumhurbaşkanı hakkında yazmadıklarını bırakmayan düzmece videolar yayınlayan insanlar hangi demokrasiden bahsediyorsunuz.

     Bu millet artık uyandı. Daha da uyanacak. Sırf entel  görünmek uğruna, Fidel Castro övgüleri yayınlayan sanatçı müsveddeleri; hani nerede başsağlığı mesajlarınız.  Bu millet, sanatçı adıyla trilyonları cebe indirenlerden hesap sormalıdır.

     Bazı çevreler tarafından şişirilip,sosyal medya fenomeni adı altında pazarlanan bu insanlara artık itibar etmemeliyiz.Devletimiz ,kurumlarımız ,iş adamlarımız kesinlikle bu insanlara boykot uygulamalıdır.

     Bilhassa sosyal medya gibi kontrolü güç bir alanda bizler gönüllü olarak devletle çalışmalıyız. Ben kendi şahsıma  bölücü,pkk, fetö ya da daha başka güçlerin propagandasını yapan kimseleri aleni olarak şikayet edeceğim. Daha da ileri gideceğim. Mesela “Tak yine taktı” paylaşımını yapan şerefsizin paylaşımını beğenenleri de şikayet edeceğim.

     Ben vatanı işgal edilip sürgün edilen bir milletin ferdiyim. Dedelerim ülkeleri olan Kafkasya işgal edilip zorla ülkelerinden koparılmışlardır. Bu sebepten vatanın ne demek olduğunu ve kıymetini çok iyi bilirim.

     Dünya’nın birçok yerinde zulme uğrayan insanların sığınacakları yer Türkiye’dir. Peki sorarım: Türkiye’nin Allah muhafaza başına bir şey gelse sığınabileceği bir yer var mı? Bunu düşünerek ülkemizin kıymetini bilelim.

     Birkaç yüz mülteciyi ülkesine kabul etmemek için canhıraş mücadele veren Avrupa ülkelerin iğrenç çifte standardı midenizi bulandırmıyor mu? Bunu yapan Avrupa’nın, sayısı on binlerle ifade edilen Türk hainlerine kapısını açması ve onları konfor içinde yaşatması sizce hiçbir şey ifade etmiyor mu?

     Çirkin, ikiyüzlü Avrupa için, artık deniz bitmiştir. Bundan sonra iki de bir; “Yok şöyle yaparsanız sizi alırız, böyle yaparsanız almayız” gibi söylemlerinin de bir anlamı kalmamıştır. Karadenizlinin tabiriyle onlar bizi tanımıyorsa biz de onları tanımamalıyız.

     Adam Türkiye Cumhuriyeti’nin meclis başkan vekilini Almanya’da iki saat sorguya çekiyor. Anında da karşılığını alıyor. Dört Alman diplomat Atatürk hava alanında sorguları uzadığı için uçaklarını kaçırıyor. Yanı kısasa kısas. İşte benim ülkem.

     Yok efendim Türkiye toplam ticaretinin yüzde bilmem ne kadarını Avrupa ile yapıyormuş. Pardon… Avrupa bize bir şey satmıyor muymuş? Ticaret denen şey karşılıklı değil mi? Avrupa bildiğim kadarıyla bize aldığından fazlasını satıyor. Sonuçta kendisi Zaralı çıkar.

     Artık bu batı kompleksini üzerimizden atmalıyız. Büyük bir kesimimiz zaten attı, kalan kısmımız da atmalıdır. Bütün herkes bilmelidir ki Türkiye ne terörle, ne de ekonomik manipülasyonlarla çökertilebilecek bir ülke değildir.

     Sözlerimi bağlarken sizleri; bu gün içinde bulunduğumuz durumu çok iyi özetleyen vatan  şairi Namık Kemal’in dizeleri ile baş başa bırakıyorum.

Memleket bitti, yine bitmedi hâlâ sen, ben,   ( Memleket bitti hala sen ben kavgası bitmedi)
Bize bu hâl ile bizden büyük olmaz düşmen;( Bu durunda en büyük düşman kendimizdir)
Dest-i a'dâdayız Allah içün ey ehl-i vatan;     (Düşman elindeyiz Allah için ey vatanseverler)
Yetişir terk edelim gayrı hevâ vü hevesi! ...   (Yeter artık boş işlerle uğraşmayı terk edelim)

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ne kadar çok hainimiz varmış | Mehdi Çetinbaş

Yorumlar

bu köşe yazısı için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Site yazarları

Diğerleri

Genç yazarlar

Diğerleri
on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.