Evimizin misafiri hoş geldin!

KÜLTÜR SANAT .

En güzel aylardan biri geldi kapımıza. Adı “Ramazan”… Kapımızı açtık buyur ettik on bir ayın sultanını hanemize… Gelişiyle evimize; huzur, mutluluk, bolluk ve bereket getirdi. Sadece bir ay boyunca kalmaya gelmiş evimize… Öyleyse bizlerde bu misafiri bir ay boyunca iyi ağırlayalım. Memnun gitsin hepimizden. Rabbimize bizden memnun kaldığını, evimizde onu iyi ağırladığımızı söylesin.

Ramazan ayı aslında binevî kampanya aylarından biri. Değerlendirmesini bilene… Yapılan ibadetler büyük bir özenle yazılacak defterimize. Kılınan namazlar, okunan Kur’an-ı Kerim hatimleri, çekilen salavatlar. Tabii en önemlisi zaten Ramazan ayı ile birlikte gelen “oruç”… Oruç : İslam’ın beş şartından biridir. Farz olan bir ibadettir. Ramazan ayında tutulan orucun sevabı çok büyüktür.

Allah rızası için yapılan her iş hayırlıdır. Niyet ederken “ Niyet ettim Allah’ım senin rızan için bugünkü orucumu tutmaya” derken bile Allah rızası için yaptığımız bir işi vurguluyoruz. Allah rızası için yapılan her işin sonucu mükâfat doludur. Ramazan ayı boyunca Allah rızası için tuttuğumuz orucu en iyi şekilde tutmak hedefimiz. Ramazan’ın bizden memnun bir şekilde ayrılması dileğiyle…                                                                                                                                  

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Evimizin misafiri hoş geldin! | Fatmanur Avcı

Yorumlar

bu köşe yazısı için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Site yazarları

Diğerleri

Genç yazarlar

Diğerleri
on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.