Pasternak’i NOBEL’e CIA aday göstermiş
Dünya Hali

Pasternak’i NOBEL’e CIA aday göstermiş

Boris Pasternak ‘Doktor Jivago’ eseriyle 1958’de Nobel Edebiyat Ödülü’ne değer görüldü ama ödülü reddetti. Yazarın tek romanıyla Nobel’e uzanma ve reddetme nedenleri ‘Jivago Davası’ adlı kitapta anlatılıyor. Kitapta, Soğuk Savaş’ı kazanmak isteyen ABD’nin Nobel’in saygınlığını zedelediği iddia edilirken Pasternak’ın adının ülkesinde Yahuda’ya çıktığı söyleniyor.

İstanbul'un göbeğinde dehşet taksisi
Dünya Hali

İstanbul'un göbeğinde dehşet taksisi

İstanbul Bakırköy’de iki genç, mobil uygulama üzerinden çağırdıkları takside tam anlamıyla dehşeti yaşadı. Taksici tarafından ölümle tehdit edildiklerini öne süren iki genç, başka taksiciler tarafından da darp edildiklerini anlattı. Polise ayrıntılı ifade veren iki gencin başından geçenleri sosyal medya hesaplarında paylaşması sonrası şirketten açıklama geldi. Açıklamada olaya karışan taksicinin sistem dışı bırakıldığı, olayın mağduru iki gence her türlü desteğin verileceği açıklandı.

32 saatlik ameliyatın ardından cerrahı bayılttı
Dünya Hali

32 saatlik ameliyatın ardından cerrahı bayılttı

Çin'de komplike bir beyin ameliyatı 32 saatlik bir emeğin ardından başarıyla sonuçlandı. Hem anevrizması hem de beyin tümörü olan hastayı ameliyat eden cerrahlar işlem sonrası yorgunluktan yere yığıldı. Çin basını, bunun şimdiye dek Fujian Tıp Fakültesi Hastanesinde gerçekleştirilen en uzun operasyon olduğunu yazdı.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.