Mete Yarar: Saldırının tarzı DEAŞ'a uymuyor

GÜNCEL .

TVNET'teki Karşı Karşıya programında konuşan Mete Yarar, Ortaköy'deki saldırının tarzının terör örgütü DEAŞ'a uymadığını söyledi. Yarar, "Saldırgan 7 dakika boyunca içeride ve yürüyerek çıkıyor. Çıktığında polisle karşılaşmayacağını, içerideki 50 tane korumanın silahsız olacağını, hiç gitmediğini mekanın giriş çıkışlarını nereden biliyordu" diye sordu.

Güvenlik uzmanı Mete Yarar, TVNET'te Merve Şebnem Oruç'un sunduğu Karşı Karşıya programına konuk oldu.

Mete Yarar'ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar şöyle:

DEAŞ'ın diğer ülkelere saldırıları rastgele, ancak Türkiye'de detaylıca saldırı yapılıyor.. DEAŞ'ın Türkiye'ye özgü nokta atışı saldırıları iç karışıklık uğraşlarını gösteriyor. DEAŞ'ı kimin kurduğu ve eylemlerinin kime yaradığı İslamofobi'nin kime yaradığıyla aynıdır.

Ortaköy'deki saldırının tarzı DEAŞ modellemesine uymuyor. Saldırgan 7 dakika boyunca içeride ve yürüyerek çıkıyor. Çıktığında polisle karşılaşmayacağını nereden biliyordu? İçerideki 50 tane korumanın silahsız olacağını hiç gitmediğini mekanın giriş çıkışlarını nereden biliyordu?

Mekanda kullandığı silahların oraya nasıl getirildiğinin de sorulması gerek. Saldırganın kesinlikle destek aldığını düşünüyorum.

Yapılan eylemlerin acımasızlığını her eylemde artıyorlar. Dünya asimetrik bir savaş yaşıyor, simetrik çözüm hamleleriyle ilerleyemeyiz. Terörün dayatmaya çalıştıklarıyla mücadele etmeliyiz, güçlü durmalıyız. Başka inanışlarda olanları da savunmalıyız.-Yenişafak

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Mete Yarar: Saldırının tarzı DEAŞ'a uymuyor Videosu

Yorumlar

bu video için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Gözat

bunlar da ilgi çekebilir
Türkiyeli ve Filistinli Sanatçılardan Kudüs düeti
MÜZİK

Türkiyeli ve Filistinli Sanatçılardan Kudüs düeti

Filistinli sanatçı Hasan Nerab ile Türkiyeli sanatçı Mehmet Ali Aslan’ın seslendirdiği “İntifada” adlı yeni eser, klip eşliğinde yayınlandı.Gazzeli sanatçı Hasan Nerab ile Türkiyeli sanatçı Mehmet Ali Aslan, Kudüs için yazılan “İntifada” eserini birlikte seslendirdiler. Türkçe ve Arapça olarak seslendirilen eserin söz ve müziğinde Ayhan Yavuz Açıkgöz imzası var.

Gölge CIA'dan yorum! Türkiye neden terörün hedefinde?
GÜNCEL

Gölge CIA'dan yorum! Türkiye neden terörün hedefinde?

Türkiye neden terör saldırılarının hedefi oluyor? Hızla büyüyen Türkiye’ye karşı düzenlenen terör eylemlerinin nedeni Türkiye’nin önünü kesmek mi? Uluslararası politika uzmanı ve gölge CIA olarak da bilinen Stratfor adlı düşünce kuruluşunun yorumcularından George Friedman bu sorulara bakın nasıl cevap veriyor.

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.