Polis
GÜNCEL

Polis "MARTILAR" görevde

İstanbul Emniyet Müdürlüğü tarafından oluşturulan bisikletli polis timi Martılar, eğitimlerinin ardından göreve başladı.

Akabe'de kumda kahve keyfi
YAŞAM

Akabe'de kumda kahve keyfi

Akabe, Ürdün'de çekilmiş bu videoda bir kahvecide kahve yapılıyor. Bizim Türk kahvesinden farkı kahvenin kızgın kumda pişirilmesi.

Hep aynı kadın, aynı kin
MİZAH

Hep aynı kadın, aynı kin

Halk Tv'de program yapan ünlü! gazeteci Ayşenur Arslan, başını örten kadınların özgürlüklerinden vazgeçtiğini söyledi. Yine, yeni, yeniden artık çok sıkıcı hale gelen başörtüsü nefretini bir daha kustu.

Pilottan çok güzel hareket
YAŞAM

Pilottan çok güzel hareket

Gemlik Körfezi'ni kirleten bir gemiyi havadan gören pilot, Atatürk Havalimanı uçuş kulesi ile telsiz bağlantısı kurarak yetkililerden gemiyi deniz polisine ihbar etti.

Nissan PlayStation GT Academy 2015
BİLİM-TEKNOLOJİ

Nissan PlayStation GT Academy 2015

Nissan PlayStation GT Academy 2015'te şimdiye kadarki en büyük organizasyonunu gerçekleştiriyor. Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilecek olan GT Academy, sanal yarış dünyasında, Nissan için gerçek pistlerde yarışabilecek oyuncuları arıyor

56 yıl sonra yakalanan kaçak
YAŞAM

56 yıl sonra yakalanan kaçak

1957 yılında bir kişiyi öldürmekten yargılanan mahkum 1959 yılında hapishaneden kaçtı. ABD polisi başarılı bir operasyonla 56 yıldır kaçak olan mahkumu yakaladı.

Kuzu Göbeği mantarının hikayesi
EKONOMİ

Kuzu Göbeği mantarının hikayesi

Yaklaşık 1 milyon orman köylüsü geçimini 'Kuzu Göbeği' mantarından sağlıyor. Ekonomik değeri yüksek bir ihracat ürünü olan bu mantarın, doğada azalmaması için, doğru toplanması son derece önemli. İşte 'Kuzu Göbeği' mantarının öyküsü...

Manşetler

Bağbuğ:
GÜNCEL

Bağbuğ: "Bush, cemaat, iktidar suçlu"

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ gündeme ilişkin soruları yanıtlayarak kendisinin de tutuklandığı davalarla Türk Silahlı Kuvvetleri'ne komplo kurulduğunu söyledi. "Ben bu komplonun arkasında 3 unsur görüyorum" diyen Başbuğ, "Bush dönemi ABD yönetimi, cemaat ve siyasi iktidarı" işaret etti.

Kendin yap
BİLİM-TEKNOLOJİ

Kendin yap "sürücüsüz otomobil"

George Hotz adlı 26 yaşındaki hacker, Google ve Tesla gibi teknoloji devlerinin yapmaya çalıştığı sürücüsüz aracı kendi garajında üretti. Linux kullanarak aracını kontrol eden George, Tesla CEO'su Elon Musk'tan da tebrik ve iş teklifi almış ancak kendi projesini kendisi tamamlamak istediği için reddetti.

Gülme krizine giren orangutan
YAŞAM

Gülme krizine giren orangutan

İllüzyon gösterisi, orangutanı gülme krizine soktu. Barcelona Hayvanat Bahçesinde bir orangutana illüzyon gösterisi yapan şahıs ve bu anları kayda alan eşi, sevimli hayvanın herkesi şaşırtan tepkisine şahitlik etti. Zira orangutan numarayı anlamış, beğenmiş ve kahkahalara boğulmuştu.

Aaaa!... bunlar İncil'den mi Kuran'dan mı?
YAŞAM

Aaaa!... bunlar İncil'den mi Kuran'dan mı?

İki kafadarın sosyal medya deneyinde, Kuran kapağının içinde bulunan İncil'den okunan ayetleri duyan Hollandalılar şoke oldu. Önyargının ulaştığı ibretlik durumu gösteren video

Seçtiklerimiz

Cam kavanozda kalan akrep kendini soktu
YAŞAM

Cam kavanozda kalan akrep kendini soktu

Bir eve giren ve daha sonra ev sahibi tarafından farkedildikten sonra cam kavanoza sıkıştırılan akrep, kurtulamayacağını anlayınca kendini defalarca sokarak canına kıydı.

1000 yılından günümüze Avrupa haritası
GÜNCEL

1000 yılından günümüze Avrupa haritası

Tam da Kırım, Rusya'ya katılma kararı almışken Milattan Sonra 1000 yılından bu yana Avrupa kıtasındaki siyasi değişimi 3 dakika 23 saniyede harita üzerinde gösteren bu video tarihin ne kadar çetrefilli olduğunu gösteriyor.

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.