Uykusuzluk inme sebebi olabilir
Yetişkin Sağlığı

Uykusuzluk inme sebebi olabilir

Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Füsun Domaç "Özellikle genç yetişkinlerde uykusuzluk hastalığı olanlarda inme riski yaklaşık 8 kat yüksek bulunmuştur. İleri yaşlarda risk daha düşüktür." dedi.

Sadece 1 bardağı baş ağrısını durdurmaya yetiyor
Şifalı Bitkiler

Sadece 1 bardağı baş ağrısını durdurmaya yetiyor

Çoğu insan baş ağrısı çekiyor. Genelde uyumadığımız zamanlarda ya da diğer faktörlerden dolayı baş ağrısı sorunu yaşıyoruz. En yaygın hastalıkların başında baş ağrısı geliyor. Baş ağrısının diğer nedenleri arasında stres, yorgunluk veya su kaybı bulunur. Başımız ağrıyorsa ilk aklımıza gelen ağrı kesici almaktır. Ama ilaç kullanmadan doğal olarak baş ağrısını durdurabileceğinizi biliyor muydunuz? Lavanta yağı, anti-enflamatuar dahil güçlü iyileştirici özelliklere sahiptir.

Kabuğu kendisinden faydalı 7 meyve ve sebze
Şifalı Bitkiler

Kabuğu kendisinden faydalı 7 meyve ve sebze

Meyve ve sebzeler, çoğu uzman görüşüne göre et ve karbonhidrat içeren gıdalara göre daha sağlıklıdır. Sebzeler, özellikle çiğ olarak tüketildiğinde içerdikleri birçok vitamin ve mineral ile genel sağlığımıza önemli derecede katkı sağlıyor. Peki, bazı meyve ve sebzelerin kabuklarının kendilerinden daha faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Muhtemelen bir iki tanesini duymuş olabilirsiniz, ancak bu yazımızda çok daha fazlasını öğreneceksiniz. İşte kabuğu kendisinden faydalı meyve ve sebzeler…

Kekik çayının sağlığa 9 faydası
Şifalı Bitkiler

Kekik çayının sağlığa 9 faydası

Kekik yaklaşık olarak 350 adet farklı türü bulunan ve faydaları saymakla bitmeyen bir bitkidir. Bazı kekik türleri bahçe ekimine uygundur. Kekik, pembe veya leylak renkli çiçekler açar ve hoş bir kokuya sahiptir. Ancak bahçelerinizde kekik var ise arılara karşı hazırlıklı olmanız gerekmektedir. Aksi takdirde kekik nektarı arılar için çok çekici olduğundan bahçenizde bol bol arı bulunacaktır. Bunun yanında en lezzetli balların kekik nektarı ile üretildiğini de hatırlatalım. Kekik çayının faydalar

Gözlere bakılarak anlaşılan 4 hastalık
Hastalıklar

Gözlere bakılarak anlaşılan 4 hastalık

Gözler aslında bütün hastalıkların habercisidir. Duyguları aktaran ve yansıtan bu organ, bütün sinirleri de tek başına tutar. Her hastalıkta gözlerin renginin solması, sararması ya da göz kapaklarının ağırlaşmasının sebebi budur.

Asla çiğ tüketmemeniz gereken 6 sebze
Şifalı Bitkiler

Asla çiğ tüketmemeniz gereken 6 sebze

Günümüzde çiğ yiyeceklerin tüketimi giderek artıyor. Birçok kişi sebzelerin çiğ yenmesini öneriyor. Ancak bütün sebzeleri çiğ yememelisiniz. Bazı sebzelerin çiğ yenmesi zararlı. İşte asla çiğ yememeniz gereken altı sebze.

Çok Okunanlar

Bölüm Manşetleri

Öne Çıkanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.