Cevat Özkaya: Nato ve Patronu Amerika'nın Onayı Olmadan Darbe Olmaz / VİDEO

Cevat Özkaya ile Türkiye'nin yakın tarihinde yapılan ve girişimde bulunan darbeler hakkında samimi bir söyleşi gerçekleştirdik. On5yirmi5 takipçileri için özel hazırlanan bu söyleşiyi izlemeyi unutmayın..

GÜNCEL .
cevat özkaya: nato ve patronu amerikanın onayı olmadan darbe olmaz / video

Değerli araştırmacı yazar ve aynı zamanda uzun yıllardır yayıncılık ile uğraşan Cevat Özkaya ile Türkiye'nin yakın tarihine yönelik darbeleri ve darbe girişimlerini konuştuk.

Öncelikle kendini tanıtan Cevat Özkaya, darbe zamanları kendi yaşadığı süreçlerden bahsetti. 

1960, 1971, 1980, 29 Şubat ve 15 Temmuz girişimlerinin hangi amaçlara hizmet ettiğini ifade eden Özkaya, özellikle 15 Temmuz'un diğerlerinden farkını anlattı.

1980 öncesinde yaşananları ve darbe sonrası oylamaya sunulan referandumda yüzde 93 evet çıkmasından bahseden Özkaya, darbe sonrası yapılan antidemokratik girişimleri ifade etti.

Türk solu ve CHP hakkında samimi açıklamalarda bulunan Cevat Özkaya, CHP'yi sol bir parti olarak tanımlamanın pek de mümkün görünmediğini ifade ederek, ''Türk solu darbe sever mi?'' sorumuza içtenlikle cevap verdi.

ABD'nin ortadoğu denince akla gelen önemli isimlerinden Graham Fuller ile anısını da aktaran Özkaya, tüm sorularımıza içtenlikle cevap vererek Türkiye'nin her zaman darbe tehlikesiyle karşı karşıya kalabileceğini ve tedbirli olmanın gerekliliğini ifade etti.

SÖYLEŞİYİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Cevat Özkaya: Nato ve Patronu Amerika'nın Onayı Olmadan Darbe Olmaz / VİDEO

Yorumlar

bu röportaj için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Diğer Röportajlar

bunlar da ilgi çekebilir Röportaj Anasayfa
Prof.Dr. Necati Cemaloğlu ile eğitim üzerine
Eğitim Güncel

Prof.Dr. Necati Cemaloğlu ile eğitim üzerine

Liderlik hedef kitleyi etkilemek, onları ayağa kaldırmak ve harekete geçirmektir. Liderlik slogan olarak ifade edilirse meydan okumaktır. Okul müdürü lider olursa öğretmeni etkiler. Öğretmen lider olursa, öğrenciyi, veliyi etkiler. Birbirini harekete geçiren kelebek etkisine benzer bir durum ortaya çıkar.

Prof. Dr. Celaleddin Vatandaş İle Kurtuluş Savaşı ve Lozan Üzerine
Fikir

Prof. Dr. Celaleddin Vatandaş İle Kurtuluş Savaşı ve Lozan Üzerine

Celaleddin Vatandaş Hoca ile Kurtuluş Savaşı’na, Lozan Antlaşması’na ve Meclis’in birinci ve ikinci dönemine dair bilinenler ve bilinmeyenler üzerine konuştuk. Yüz sene öncesinin mevcut durumu, Meclis’te alınan kararlar, itiraz edilen konular ve ilk meclisin tasfiye süreci ve Lozan’a dair hala cevaplayamadığımız sorular röportajda okuyucusunu bekliyor. Röportajı istifadelerinize sunuyoruz.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.