“AK Parti vatandaşı kıyıdan merkeze aldı.”
Politika

“AK Parti vatandaşı kıyıdan merkeze aldı.”

AK Parti'de Çalışma ve Milli Eğitim Bakanlığı yapan Prof. Ömer Dinçer, “AK Parti, 1800’lü yıllardan bu yana ilk defa, yüksek sesle merkezileşme sürecini durdurmaya teşebbüs etti. Yerinden yönetim fikrini toplumun önüne bir tercih olarak koydu” dedi.

Sanat ve Kur'an'ı Kerim'in muhteşem ilişkisi
El Sanatları

Sanat ve Kur'an'ı Kerim'in muhteşem ilişkisi

Medeniyetimizin kurucu unsuru Kur'an-ı Kerim'in kimliğimizin yapı taşıdır.Geçmişten günümüze sanat eserlerinde,yapıların çeşitli yerlerinde o eserle ilgili veya irtibatlı ayet, sure, hadis veya mesaj içerikli yazılar tezyinatta kullanılmıştır.

“Geleneksel oyunlar  beyni geliştiriyor”
Çocuk Eğitimi

“Geleneksel oyunlar beyni geliştiriyor”

Türkiye’nin önde gelen beyin araştırmacılarından biri Uzman Dr. Bülent Madi, nöroloji uzmanı. Oyunlar ve beyin gelişimi konusundaki çalışmalarıyla dikkat çekiyor. Madi, çocuklukta sağlıklı bir beyin gelişimi için oyunların önemli olduğunu söylüyor.

Tarih

" Osmanlı kadınları ve Ramazan"

Ramazan’da kadınların camilerdeki konumu tartışma konusu olunca, en sağlıklı uygulamanın yapıldığı Osmanlı dönemine baktık. Prof. Dr. Hatice K. Arpaguş, Osmanlı kadınlarının teravih ve vakit namazlarını anlattı.

Fatih Çıtlak: Oruç tutmak kulu melekleştirir
İslam

Fatih Çıtlak: Oruç tutmak kulu melekleştirir

"Günümüzde hipnozla ya da insanlara başka şeyi düşündürerek, acıları hissetmemesi sağlanabiliyorsa, oruçlunun ibadette nefsine ağır geldiğini düşündüğü şeyler, oruçtan değil orucun şuur ve manevi zevkini alamamakla alakalı bir problemdir."

Russell Crowe 'Gelibolu'yu anlattı
Görsel Sanatlar

Russell Crowe 'Gelibolu'yu anlattı

Russell Crowe’un yönetmenliğini ve başrolünü üstlendiği, Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz’ın da rol aldığı The Water Diviner (Son Umut) filmi, Amerika’da da görücüye çıktı.

Vedat Bilgin:
Politika

Vedat Bilgin: "Erdoğan yüz yıllık oyunu bozdu"

Prof. Dr.Vedat Bilgin,Batı’nın yüz yıldır emek vererek yaptığı,Kürtleri Türkiye'den ayırma planlarını Erdoğan’ın yırtıp attığını söyledi. Bilgin,“Erdoğan’a düşmanlığın büyüklüğünü buradan anlayabiliriz. Çünkü Erdoğan,yüz yıllık oyunu bozan kişi”dedi.

Biz onlar için ne yaptık?
Görsel Sanatlar

Biz onlar için ne yaptık?

Filme uyarladıkları Çanakkale Savaşı’nın yüz yıl önce aynen yaşandığını ifade eden Özhan Eren,“Onlar bizim için canlarını vermişler.‘Biz onlara layık mıyız?’diye kendime sorduğumda,keşke içim rahat olarak;Evet, biz o şehitlere layık bir kuşağız’diyor

Belge:“Sol kendi toplumundan uzak”
Politika

Belge:“Sol kendi toplumundan uzak”

Türkiye’de solun başarılı olamadığını söyleyen isimlerden biri de Prof. Dr. Murat Belge. Belge’ye göre Türk solu yerlileşemedi: Sonuçta tercüme bir kitap, kötü çevrilmiş bir kitap olarak kaldı sosyalizm.

Latiç:Aliya’nın hayalini gerçekleştireceğiz
Dış Politika

Latiç:Aliya’nın hayalini gerçekleştireceğiz

Bosna’nın bilge komutanı Aliya’nın yakın çalışma arkadaşlarından,Prof. Dr. Cemalettin Latiç, “Erdoğan’a, Davutoğlu’na ve Fidan’a verdiğim sözü tutacağım ve Aliya’nın hayali ol an Balkan İslam TV’sini çok yakın da kuracağız” diyor.

'Cihat bir protesto hareketi'
Ülkeler

'Cihat bir protesto hareketi'

Lamya Kaddor :"Kendilerini bu toplumun eşit değere sahip bir üyesi olarak algılamıyorlardı. Kabul görmemişlik duygusu, kimlik arayışı döneminde son derece kötü sonuçlanabiliyor.”

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.