Alev Alatlı: Hıllary'i Gülen'in kalem arkadaşı
Olaylar

Alev Alatlı: Hıllary'i Gülen'in kalem arkadaşı

"Biz hep korkalım! Ama Hillary kazansaydı bizim için daha iyi olurdu hayaline ve dolayısıyla yılgınlığına kapılmadan korkalım. Sol liberal eğilimli Demokratik Parti iktidarlarının Türkiye'yi şu ya da bu biçimde hep zorlamış olduklarını hatırlayın. Edward Kennedy'nin gerek Kıbrıs, gerekse Ermeni meselelerinde Türkiye'ye karşı sergilediği bilgisiz, haksız, saldırgan tutumunu hatırlayın."

İşveren Gözüyle Emek-Sermaye İlişkisi
İş Dünyası

İşveren Gözüyle Emek-Sermaye İlişkisi

"Modern endüstriyel sistem emek ile sermayeyi menfaatleri daima çatışan iki unsur olarak tasvir eder; buna karşılık ise İslâm emek ve sermayeyi karşılıklı sorumluluk ve gönül rızasına vurgu yapan bir ilişki biçimine bağlar."

Kur'an ve Sünnet'e nasıl bakmalı?
İslam

Kur'an ve Sünnet'e nasıl bakmalı?

"Vahyin hayatlaşması uygulamadır. Uygulamayı beşer yapar ve o vahye uygun ise İslamidir. O bakımdan Kur’an ayrı, sünnet ayrı diye bir şey yok.Kur’an zaten esas olandır. Hiçbir şey ona eşit olmaz."

Kemal Karpat:
Tarih

Kemal Karpat: "Modern basın Abdülhamid döneminde doğdu"

Kemal Karpat: “Modern basın Abdülhamid döneminde doğdu. Daha eskiden bir iki gazete vardı ama basının yaygınlaşması, görüşleri oluşturması, Tercüman-ı Hakikat, İkdam gibi Türkiye'nin kültür hayatında büyük rol oynamış gazeteler bu dönemde çıktı. 40 – 50 tane.”

Politika

"TSK'ya doğru politik hedef verilmeli"

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ'a göre harekât yerinde ancak sonrasında sorun yaşanmaması için TSK'ya doğru politik hedefler verilmeli. AK Parti'nin "Esad gitsin" politikasından vazgeçmesi gerektiğini söyleyen Özdağ'a göre aksi takdirde sıra Türkiye'de iç savaşa gelebilir.

'Cemaatler kayıt altına alınmalı'
STK'lar

'Cemaatler kayıt altına alınmalı'

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Mehmet Emin Özafşar, kurumun 2012 yılından bu yana Gülen örgütünü mercek altına aldığını, ancak hazırlanan raporun bir türlü açıklanmadığını söyledi. Özafşar’a göre bu tür yapıların bir tehdit unsuru olmaması için atılması gereken adımlar arasında cemaatlerin kayıt altına alınması da var.

Olaylar

"Cemaat=Din demek değildir"

“Bizim her şeyimiz Allah için ve onun maksadının ve amacının gerçekleşmesine yönelik olmalıdır. Dolayısıyla geriye kalan Devlet, cemaat, mezhep, meşrep, tarikat vs. hepsi ARAÇTIR...” diyen Şemsettin Özdemir cemaat=din anlayışının yanlış ve tehlikeli olduğunu kaydederek."Cemaat=Din demek değildir" diyor.

Toplumun gelişmesiyle İslam artık her alanda…
Olaylar

Toplumun gelişmesiyle İslam artık her alanda…

"Biz Müslümanlar olarak tüm insanlığa nasıl bir model öneriyoruz ve o modelin nasıllığı konusunda ciddi çalışmalar yapmamız lazım ki, artık teklif ettiğimiz bu modelle birlikte, İslam'ın yeniden dünyanın bir numaralı medeniyet gücü olduğu ortaya çıksın."

Çavuşoğlu:
Dış Politika

Çavuşoğlu: "AB'nin tehditlerle cevap vermesi iyi sonuç vermez"

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fetullah Gülen'in 15 Temmuz'daki darbe girişiminin arkasında olduğuna dair en ufak bir şüphe bulunmadığını vurgulayarak, "Darbenin başarılı olması durumunda yerimize geçecek kişilerin isimlerinin bulunduğu listeleri de bulduk. Hepsi söz konusu terör örgütü ile bağlantılı kişiler. Tüm bu bilgileri ABD ile paylaşacağız ve Gülen’in iadesini talep edeceğiz."

Türk futbolu nereye gidiyor?
Futbol

Türk futbolu nereye gidiyor?

Türk futbolunda şike var mı? Türk futbolunda neden futboldan çok transfer parası konuşuluyor? Türk futbolunda küfür ve şiddet sorunu gibi birçok konuyu İTÜ Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Metin Tükenmez cevaplıyor.

Politika

"Başbakanlığı bıraktım ancak siyaseti bırakmadım"

"Bütün Kudüs uyuyordu. Benim ayak seslerimden başka ses yoktu. Asker gördüğümde saklanıyordum. Mescid-i Aksa’nın kapısına kadar vardım. Sadece içerideki görevliler vardı. 15-20 kişilik cemaatle namaz kılacaklardı. Biri ayak sesini duyunca “İkra” diye bağırdı."

Arınç:
Politika

Arınç: "Biz muhalif bir hareket değiliz"

Bülent Arınç: "Bugün biz muhalif bir hareket değiliz. Bizim damarımızda muhaliflik yok. Eleştiri var. Doğruyu göstermek var. Mutlak doğruyu Allah bilir. Ben kendi doğrumu söylüyorum."

Filmlerde neden en çok Müslümanlara hakaret ediliyor?
Film Eleştiri

Filmlerde neden en çok Müslümanlara hakaret ediliyor?

"Pearl Harbor Baskını’ndan sonra Japonlar aleyhine pek çok film yapılmasına rağmen Şintoizm’i hedef alan hiçbir film yapılmamıştır. Buna rağmen özellikle 11 Eylül’den sonra bu terör eylemini gerçekleştirenler değil, tüm Müslümanlar suçlu ilan edilmiş ve Müslümanlık kötü gösterilmiştir."

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.