Diana Krall konseri  Zorlu Center'de
Yabancı Müzik

Diana Krall konseri Zorlu Center'de

5 Grammy ödüllü caz solisti Diana Krall, Yapı Kredi ana sponsorluğunda ve IEG Live ve Piu Entertainment organizasyonuyla “Good Music in Town’’ serisi kapsamında 27 Ekim 2015’te İstanbul’da.

Julio Iglesias'tan yeni albüm
Sanatçılar

Julio Iglesias'tan yeni albüm

Dünyanın en ünlü İspanyol seslerinden Julio Iglesias'ın 12 yıl aradan sonra ilk kez kendi dilinde yayınladığı yepyeni albümü "México", Sony Music etiketiyle ve Radyo Voyage'ın katkılarıyla müzik marketlerdeki yerini aldı.

Dünya çapında bir 'İslam müzik düşüncesi
Yerli Müzik

Dünya çapında bir 'İslam müzik düşüncesi" vardır

"Allah'ın ipine tutunup yükselen ve görüş zâviyesi ile birlikte görme şekli de değişen kişinin, mûsikîyi anlama şekli ve mûsikî hakkındaki tefekkürü de, Allah'ın ipine tutunup yükselmenin sağladığı geniş zâviye ile birlikte elbette farklılaşmakta ve zenginleşmektedir."

Ceceli:
Sanatçılar

Ceceli:"Hac hayata bakışımı değiştirdi."

"Bizde un elenir elek duvara asılır, yürünemeyecek hale gelince de hacca gidilir. Halbuki 'Hacca gitmekte acele edin' diye hadis var, eğer imkan varsa tabi. Ben de annemle gittim. Herkese de nasip olmasını dilerim."

'Sokakta müzik yapmak cesaret gerektirir'
Yerli Müzik

'Sokakta müzik yapmak cesaret gerektirir'

Sedat Anar, son olarak Yunus Emre Hazretleri'nin nutk-u şeriflerini bestelediği 'Âşık Ölmez' isimli bir albüm yayınladı. Anar, müziği ve son albümüyle ilgili Ahmed Öztürk'ün sorularını cevapladı.

Selda Bağcan'ın 40 yıllık serüveni
Yerli Müzik

Selda Bağcan'ın 40 yıllık serüveni

Muhteşem sesi ve farklı yorumu ile dünyadaki pek çok müzik araştırmasına konu olmuş sanatçı Selda Bağcan’ın 1971’den bu yana seslendirdiği 40 ‘hit’ şarkısından oluşan ‘Selda Bağcan –40 Yılın 40 Şarkısı’ albümü raflardaki yerini aldı.

Yahya Kemal ve Nazım Hikmet'e özel albüm
Sanatçılar

Yahya Kemal ve Nazım Hikmet'e özel albüm

Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul Devlet Türk Müziği Topluluğu Müdürü sanatçı Aylin Şengün Taşçı İsmail Birateş'in bestelediği Nazım Hikmet ve Yahya Kemal'in 10 şiirini seslendirdi.

Çok Okunanlar

Bölüm Manşetleri

Öne Çıkanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.