Üsküp'ün sokak müzisyenleri
Müzik Türleri

Üsküp'ün sokak müzisyenleri

Makedonya'nın başkenti Üsküp'ün en işlek yerlerinde, Arnavutça, Türkçe, Bulgarca, Makedonca ve Romence müzik yapan "Peri" isimli grup, halkın ve turistlerin ilgisini çekiyor.

Sanatçılar

"Çiyager'e yapılan saldırıyı şiddetle kınıyorum"

Kürt Sanatçı Perwer: "Türkiye Kürtleri arasında doğru dürüst bir siyaset yapılmıyor. Bir zamanlar bağımsız Kürdistan devleti diyenler bunu demokratik cumhuriyete, daha sonra özerlik, şimdi ise otonomiye çevirdi. Birçok Kürt vatandaşı evinden yurdundan oluyor"

İngiliz şarkıcı Adele'den,Trump'a veto
Sanatçılar

İngiliz şarkıcı Adele'den,Trump'a veto

Dünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Adele, şarkılarının, ABD Başkanlık seçiminde Cumhuriyetçi Parti'nin en güçlü aday adaylarından olan Donald Trump tarafından kullanılmasına izin vermediğini açıkladı.

Mustafa Ceceli: Bu oyuna alet olmayacağım
Sanatçılar

Mustafa Ceceli: Bu oyuna alet olmayacağım

Beş yıllık hayaline Aşk İçin Gelmişiz adlı albümü ile kavuşan Mustafa Ceceli, Müziğin evrensel olduğunu hatırlatan sanatçı, kendisini bir gruba dahil etmek isteyenlere de cevap verdi: “Hiç kimsenin beni bir kutuba çekmesi mümkün değil. Her yerde herkese şarkı söylüyorum.”

'Türkiye benim ikinci evim'
Sanatçılar

'Türkiye benim ikinci evim'

İran asıllı müzisyen Namjoo,'İran'ı terk ettim, Amerika'da yaşıyorum ama Türkiye benim ikinci evim. Gerçekten benim ikinci evim olacak, çünkü burada yaşayacağım' dedi.

Türk bestecilere
Yerli Müzik

Türk bestecilere "dijital müzik kütüphanesi"

Cumhuriyetin ilk konservatuvarı olan Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı'na bağlı MÜSAM, Türkiye'de ilk defa klasik Türk müziği bestecilerinin el yazması yaklaşık 150 eserini dijital ortama aktaracak

Çok Okunanlar

Bölüm Manşetleri

Öne Çıkanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.