Şehir Tiyatroları'nda bu hafta (14-17 Ekim)
Tiyatro

Şehir Tiyatroları'nda bu hafta (14-17 Ekim)

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, Ekim ayının ikinci haftasında 7 oyunla seyirciyle bulusuyor. 14-17 Ekim 2015 tarihleri arasında sahnelenecek oyunlar şöyle; Cyrano de Bergerac, Türkiye Kayası “Bir Göç Hikâyesi”, Zengin Mutfağı, İki Arada Bir Yerde, Ayaktakımı Arasında, Komşum Hitler, Ölü Adamın Cep Telefonu...

'Dinozorlar' 50 ülkede sahne aldı
Tiyatro

'Dinozorlar' 50 ülkede sahne aldı

Hollandalı sokak tiyatrosu topluluğu Close-Act, yaklaşık 25 kilogram ağırlığında ve 5 metre boyundaki dinozor kostümlerini kullandıkları gösterisiyle yaklaşık 50 ülkede sahne aldı.

Şehir Tiyatroları
Tiyatro

Şehir Tiyatroları "Yaz Oyunları" başlıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın sezon boyunca beğeni toplayan müzikal ve müzikli oyunlarının yer aldığı "Yaz Oyunları", yarın "Cibali Karakolu" adlı oyunla başlayacak.

İslam karşıtı tiyatro oyunu engellendi
Tiyatro

İslam karşıtı tiyatro oyunu engellendi

66. Dubrovnik Yaz Oyunları kapsamında sahnelenmesi planlanan Michel Houellebecq'ın "The Elementary Particles" isimli tiyatro oyunu, "eserde Müslümanların dini duygularına hakaret edildiği" için programdan kaldırıldı.

Tiyatro

"19. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri"

"Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu" ödülü Aslı Yılmaz'a, "Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu" ödülü Tuğrul Tülek'e, "Yılın En Başarılı Prodüksiyonu" ödülü ise "Sırça Hayvan Koleksiyonu" oyunu ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'na veri

Dünya Tiyatro Günü
Tiyatro

Dünya Tiyatro Günü

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik:"Sahnelenen eserlerin,eşitlikçi bir anlayış ile herkese hitap etmesini, bu topraklarda zenginliğe dönüşen tüm farklılıkların 'perde' diyebilmesini sağlamak, yalnızca bir dönemin değil, her dönemin politikası olmalıdır"

Fransız komedyene Facebook mesajı için 2 ay hapis
Tiyatro

Fransız komedyene Facebook mesajı için 2 ay hapis

Fransa'da komedyen Dieudonne M'bala M'bala, Ocak ayında 17 kişinin öldüğü Paris saldırılarıyla ilgili Facebook mesajı nedeniyle iki ay hapis cezasına çarptırıldı. 'Terörü mazur göstermekten' suçlu bulunan komedyenin cezası ertelendi.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.