Doğayla kültürü bağlıyorum
Görsel Sanatlar

Doğayla kültürü bağlıyorum

İstanbul Modern’deki İplikten Çözülenler sergisinde sanatseverlerle buluşan Alman sanaçı Olaf Holzapfel işlerinde mimari, yaşam alanı, doğa ve kültür konularını işliyor. Arjantin’deki Wichi halkıyla yaptığı işi sergileyen sanatçı, “Her malzemenin hikayesi var ve bundan besleniyorum. Bu işte de malzemeler doğayla kültür arasında bir bağlantı oluşturuyor” diyor.

Tuvaline çiviyle hayat veriyor
Görsel Sanatlar

Tuvaline çiviyle hayat veriyor

Çocukluğunda imkansızlıklar nedeniyle resimlerinde fırça yerine çivi, boya yerine de tandır isi kullanarak bu yeteneğini geliştiren, şimdiye kadar birçok sergi açan Vanlı Ressam Haydar Ekinek, eserlerini Avrupa ile Arap ülkelerinde de sergilemeyi hedefliyor.

Çinli Sanatçının Gözünden Suriyeli Mülteciler
Görsel Sanatlar

Çinli Sanatçının Gözünden Suriyeli Mülteciler

Mardin’deki Sakıp Sabancı Müzesi bugünlerde Çinli sanatçı Ai Weiwei’nin 'Ai Weiwei Mardin’de' isimli sergisine ev sahipliği yapıyor. Sergide, Dünyanın en önemli çağdaş sanatçılarından kabul edilen Çinli Ai Weiwei’nin, özel seçkileri sergileniyor. Serginin ana teması ise mülteciler. Weiwei Suriye’deki iç savaştan kaçan mültecilerin dramlarını porselenlere çizerek anlatmaya çalışmış.

Çok Okunanlar

Bölüm Manşetleri

Öne Çıkanlar

İşte oyun kitaplarının yazılış hikayesi
Kitap

İşte oyun kitaplarının yazılış hikayesi

Erol Erdoğan tarafından on beş yıllık bir emeğin ürünü olarak hazırlanan oyun kitaplarının ilk beşi KÜLTÜR AŞ tarafından yayınlandı. Erol Erdoğan, oyun kitaplarının yazılış hikayesini anlattı...

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.