Murat Erdin'den yeni kitap: Dünya Hâlâ Büyük Yaşam Hâlâ Kısa

Gazeteci-yazar, radyo-tv programcısı ve şair Murat Erdin’in kaleminden “Dünya Hâlâ Büyük Yaşam Hâlâ Kısa” Tarihçi Kitabevi etiketiyle yayınlandı.

KÜLTÜR SANAT .
murat erdinden yeni kitap: dünya hâlâ büyük yaşam hâlâ kısa

Araştırma, deneme ve şiir alanında çok sayıda esere imza atan Murat Erdin yeni kitabı “Dünya Hâlâ Büyük Yaşam Hâlâ Kısa”da; evrensel kültürün bugünkü noktaya ulaşmasında adı çok bilinen yazar, sanatçı, tarihçi ve siyasetçinin yanında tarih ağacının gölgesinde kalanları da anlatıyor.

Kitaptaki denemeler, o dev ağacın yapraklarını aralayıp gölgede kalanları açığa çıkarıp, gündelik yaşamın eski zamanlarını aydınlatıyor.

Erdin, her biri insanlığın kültürel mirasına büyük katkılar yapmış aydınların hem şaşırtıcı hem de hayranlık uyandırıcı öykülerini aktarıyor.

Kitabın Önsöz’ünü kalem alan Fabio L. Grassi, şunları belirtiyor:

Zaman bize dilim dilim ve bedava olarak geçmişin gerçeğini hediye etmez; tam tersine tozu kalmış zamanla, toz altına bulanmış gerçeğin bazı değerli, anlamlı parçalarını kurtarmak için gece gündüz savaşmalıyız. Bu mücadelede Murat Erdin’in bu kitabı çok yararlı bir rol üstleniyor…

Bu sefer meraklı ve zeki gözlerini bugünlerden çok geçmişe dikiyor. İçgüdüsünü takip ederek tarihin gölgede kalan kimi sayfalarını aydınlatmak, yoksa daha iyi bilinen sayfalara farklı bir istikametten yaklaşmak istiyor. Atlı akınlarında ünlü isimleri de konu ediyor fakat bu ünlü isimlerin az bilinen yönlerini hatırlatmayı tercih ediyor. Üstelik ata da çok iyi biniyor…


Murat Erdin, Dünya Hâlâ Büyük Yaşam Hâlâ Kısa, Tarihçi Kitabevi, 320 sayfa

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Murat Erdin'den yeni kitap: Dünya Hâlâ Büyük Yaşam Hâlâ Kısa

Yorumlar

bu kitap hakkında ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Diğer Kitaplar

bunlar da ilgi çekebilir Kitap Anasayfa
Bir İhtilalcinin Anatomisi -Ebu Müslim Horasani
Kitap

Bir İhtilalcinin Anatomisi -Ebu Müslim Horasani

Daha önceki davetçilerin ve liderlerin başaramadığı zor bir görevi başararak, Abbasi ihtilalinin ilk kıvılcımını yakmış, Abbasiler'in iktidara gelmelerinde etkin rol oynamış ve aile içi muhaliflerinden kurtulmalarını sağlamıştır.

Mana Yayınları'ndan yeni Kitap
Kitap

Mana Yayınları'ndan yeni Kitap

Mana Yayınları yeni bir kitap ile yeniden sizlerle. Ayşe Yaşar Ümütlü'nün yeni kitabı "Devlet ve Toplum Felsefesi Üzerine Denemeler" çıktı.

Umran Dergisi Kasım 2017 Çıktı!
Kitap

Umran Dergisi Kasım 2017 Çıktı!

Balfour Deklarasyonu’nun yüzüncü yılında Ortadoğu’nun içine girdiği süreçte kendisini müslüman olarak kabul eden, Allah’a ve ahiret gününe iman eden herkesin, özellikle, müslüman Türk, Kürt, Arap ve Fars kardeşlerimizin takınacakları ortak tavır, adalet ekseninde bir barış ortamının sağlanması için duruş ortaya koymak, nemelazımcılığı terk etmek olmalıdır. Uzun yıllar kader birliği yaptığımız, kanlarımızın karışıp bu toprakların tümünü suladığı, kız alıp kız verdiğimiz, etle kemik olduğumuz bir

Mana yayınlarından yeni bir kitap
Kitap

Mana yayınlarından yeni bir kitap

Dünyanın birçok ülkesinde Yahudi varlığı etkin ve aynı zamanda merak konusudur da. Bir taş atımlık mesafedeki komşumuz İran ve içerisinde yaşayan Yahudi azınlığın tarihini en çok bilmesi ve araştırması gereken belki de Türk siyaset ve düşünce dünyasıdır.

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.