PINAR'dan iki yeni kitap

PINAR YAYINLARI Ramazan Tamer Büyükküpçü'nün "İSLAMİ ŞİARLAR" ve "İSLAM VE İNSAN" isimli kitaplarını yayımladı.

KÜLTÜR SANAT .
pınardan iki yeni kitap

İSLAMİ ŞİARLAR

PINAR'dan

Teslimiyet, insanın bir bütün olarak dünyaya ve kendi faaliyetlerinin neticelerine karşı iç tutumudur. Allah’ın iradesine teslimiyet, insanların iradelerine karşı bağımsızlık demektir. Allah’a itaat insana itaati meneder. Bu, insan ile Allah arasında ve dolayısıyla insan ile insan arasında yeni bir münasebet teşkil etmektedir. Dolayısıyla bu dünyadaki hayatımızı hakiki manada anlamak; her şeyi ihata etmek ve her şeye hâkim olmak hevesine kapılmadan gayret etmek ve zamanımızı teslimiyet şuuru içinde bereketli kılmaktır. Zira teslimiyet, hayatın anlamsızlığından insani ve vakarlı tek çıkış yoludur; isyansız, ümitsiz tek çare... Ramazan Tamer Büyükküpçü,  İslâmî Şiarlar kitabında Allah’a teslim olmanın ve iman etmenin gerekli kıldığı sorumluluklara dikkat çekiyor. Bu çerçevede namazdan duaya,  sadakadan oruca, zekâttan hacca tüm ibadetlerin müminin vicdani duygularının nabız atışları olduğunu hatırlatıyor. Çünkü mümin ancak onlar sayesinde arınır, yenilenir ve hayatının tamamında hayır saikleri harekete geçer.

İslâmî Şiarlar, umutlarınızı tükenmeyen kaynaktan aldığımız usuller dairesinde yeşertmeye, bulduklarımızla hayatımızı idame ettirmeye gayret göstermek için bir hatırlatma ve tazelenme çağrısı.144 sayfa,12 TL.

İSLAM VE İNSAN

PINAR'dan

İslâm bize her daim bir dünya görüşü, bir hayat tarzı, programı ve yolu olmaktan daha fazlasını sunar. Zira bir dünya görüşü sadece bu dünyaya dair cevapları, umut ve kaygıları sunabilir. Oysa İslâm her şeyden önce hakikati dillendirir, terennüm eder, duyurur.  Üstümüzde duran o ağır kapağı kaldırarak bize bir nefes aldırır, var oluşun ve sadakatin ne olduğunu öğretir; hakikatin anlamını sunar.  Ramazan Tamer Büyükküpçü, İslâm ve İnsan kitabında kalbe karşı gelen kaideleri, anlamı, dört terimi, resullerin vazifesini, gayba imanı, vahyi, melekleri, ahiret hayatını ana hatlarıyla sunuyor.  Açıktır ki nihai bir anlamı olmayan hayatı şöyle veya böyle yaşamak, toplumsallığı şu veya bu biçimde tasarlamak ve dünyayı imar etmek imkânsızdır. İslâm bize çok temel bir soruyu; niçin var olduğumuzu daima hatırda tutmamızı ister. Keza bu soruya verilecek cevap arkasından gelecek olan tüm soruları aydınlatacak, bize hayata, topluma, doğru bir yaşamaya dair cevaplar üretmemizin zeminini oluşturacaktır.

İslâm ve İnsan, hayatımızı yeniden gözden geçirme imkânını bizlere sunarak mesuliyetlerimizi de hatırlatıyor. 160 sayfa, 12TL

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git PINAR'dan iki yeni kitap

Yorumlar

bu kitap hakkında ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Diğer Kitaplar

bunlar da ilgi çekebilir Kitap Anasayfa
Umran Mayıs 2017 Çıktı!
Kitap

Umran Mayıs 2017 Çıktı!

Umran Dergisi Mayıs sayısı: "CENDEREDEN ÇIKIŞ MÜMKÜN MÜ? -Evetin/Hayırın Hayrı, İki Çatılı Koalisyon ve Siyasal Düzen- kapağıyla çıktı.

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.