Açılım Kitap'tan iki eser

Açılım Kitap Sosyal hareketler Çağı ve Sağlık Sosyolojisi Yazılarını yayımladı

KÜLTÜR SANAT .
açılım kitaptan iki eser

SOSYAL HAREKETLER ÇAĞI

Sosyal hareketler, modernitenin birçok kurumuyla toplumsal yaşama hâkim olduğu yaklaşık üç yüzyıldır, kimi zaman daha iyi yaşam koşulları ve eşitlik, kimi zaman da yaşam üzerindeki denetim ve temsiliyet adına verilen mücadeleleri ifade etmektedir. Bir başka ifadeyle eskisi ve yenisiyle tüm sosyal hareketler aslında toplumsal değişim ve eşitlik için mücadele vermektedirler. Bu anlamda işçi haklarından, etnik ve çeşitli muhalif taleplere; kadın hareketinden ekolojiye ve dinsel hareketlere kadar çok geniş bir yelpazeye sahiptir sosyal hareketler. Dolayısıyla kurucu özneye karşı bazen bir isyan hareketi, bazen muhalefet, bazen de aktif ya da pasif bir direniş biçimi olarak ortaya çıkabilmektedirler. Bu anlamda içinde bulunduğumuz çağı bir sosyal hareketler çağı olarak adlandırmak mümkündür. Elinizdeki çalışma, sosyal hareketlere dair teorik tartışmalardan son dö-nemde genelde Ortadoğu’da özelde de Türkiye’de ortaya çıkmış olan birçok sosyal hareketi çeşitli bağlamlarda ele almakta ve Arap Baharı’ndan Gezi olayları ve ekolojik hareketlere, feminist hareketlerden İslamcı ve etnik hareketlere kadar geniş bir konu çeşitliliği ile okuyucularına hitap etmektedir. 

Açılım Kitap,Ferhat Tekin-Erhan Tecim,Sosyal Hareketler Çağı,298 sayfa 20 TL

SAĞLIK SOSYOLOJİSİ YAZILARI

Araştırmacıların ve akademisyenlerin son yıllarda ilgisini hayli çeken sağlık sosyolojisi alanı, sosyoloji biliminin oldukça yeni gelişen bir alt dalı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu konu ile ilgili çalışmaların 2000’li yıllardan önce neredeyse sayılabilecek kadar az olduğu, ancak 2010’lara doğru hem sağlık sosyolojisinin daha çok bilindiği, hem de çalışma konularının oldukça popülerleştiği söylenebilir.

Elinizdeki bu eser, konularında uzman çeşitli branşlardaki akademisyenler tarafından kaleme alınmış farklı konulardan oluşmaktadır. Böyle bir çalışma, sağlık sosyolojisine ilgi duyan, konu ile ilgili hem akademik, hem de kültürel düzeyde bilgilenmek isteyen, özellikle sağlık ve diğer kurumların etkileşimini görmek isteyen öğrenci, akademisyen ve araştırmacılar için faydalı olacaktır.

Açılım Kitap,Erhan Tecim,Sağlık Sosyolojisi Yazıları,312 sayfa 20 TL

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Açılım Kitap'tan iki eser

Yorumlar

bu kitap hakkında ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Diğer Kitaplar

bunlar da ilgi çekebilir Kitap Anasayfa
Yedikıta 99. sayıya ulaştı
Kitap

Yedikıta 99. sayıya ulaştı

Her sayısında birbirinden önemli dosyalarla okuyucuların karşısına çıkan tarih ve kültür dergisi Yedikıta, 99. sayısını yayınladı. Eylül 2008’de ilk sayısını yayınlayan dergi 8 yıldır ara vermeden okuyucusuna ulaşıyor.

Haksöz Dergisinin Kasım 2016 sayısı çıktı!
Kitap

Haksöz Dergisinin Kasım 2016 sayısı çıktı!

Haksöz dergisi, 308. Sayısıyla okurlarının karşısına çıktı. Irak ve Suriye’deki gelişmelerin kapağa taşındığı dergide temel sorununun emperyalist işgal ve mezhepçi yayılma siyaseti olduğu vurgulanıyor.

İTİBAR'ın Kasım sayısı çıktı
Kitap

İTİBAR'ın Kasım sayısı çıktı

İtibar, yeni sayısında zengin bir içerikle okurlarına merhaba diyor. İtibar’ın 62. sayısında, ilk kitabı “Yerlilik Düşüncesi” ile yankı uyandıran Murat Erol ile yapılan önemli bir söyleşiye yer veriliyor.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.