Cins ekim sayısı çıktı!

Aylık Kültür Dergisi Cins, Ekim sayısında “Halk Allah’ın ayetidir” dosya başlığıyla okuyucusunun karşısında. Uzun bir seneyi arkasında bırakan Cins Dergi 13. sayısında halkı konuşuyor.

KÜLTÜR SANAT .
 cins ekim sayısı çıktı!

Ekim sayısında “Aylık halk hareketi” olarak raflarda yerini alan Cins, “Ben halk dediysem sen çoşkun bir ırmak anla” diyor. “Eğitimsiz halka inmek” söylemini maharet sayanları, hâlihazırda eğitimli ve bilen, gerçek halk’ın seviyesine çıkmaya davet ediyor. Yunus Emre’nin aşkına ortak oluyor. “muştulayın âşıklara, bu aşk ulu devlet olur”

CİNS YAZARLAR… CİNS YAZILAR…

Bu ay Güven Adıgüzel, İsmail Kılıçarslan, Güray Süngü, Hakan Arslanbenzer, Melih Tuğtağ, Mehmet Mülteci, Mustafa Çiftci, Aykut Ertuğrul, Eren Safi, Bülent Akyürek, Asım Gültekin, Abdulhamit Güler ve Tuba Kaplan yazılarıyla cinslik çıkarmaya devam ediyor. Murat Erol “Halk ideoloji içermez o Sünnetullah’ın sonucudur” başlıklı söyleşisiyle Cins Ekim sayısında.

ORTA SAYFANIN SAHİBİ: İMAM HARUN

Cins Dergi’nin bu ay orta sayfasında Abdullah Harun yer alıyor. Halkın kendisini “Hey İmam! Selam adamım!” diye çağırdığı İmam Harun, Batı’dan gelen Irçılık ve kolonileştirme rüzgarlarına karşı ayakta dimdik durdu. Afrika’nın en afrikası, en çok sömürülen ülkesi Güney Afrika Cumhuriyeti’nin imamı oldu. Müslüman nasıl olur herkese gösterdi.

EKİM SAYISININ CİNS KAFA’SI: İLHAMİ ÇİÇEK

Arif Ay’ın tabiriyle “atını uçurumlara süren çocuk” yani genç yaşta toprağa verilen bir “şiir sandığı”, İlhami Çiçek. Cins, Ekim ayında arka kapağı en güzele ayırıyor. Yaşamı boyunca şiirle ayakta duran ve yine ölümü şiirden olan İlhami Çiçek bu ayın CİNS KAFA’sı.

İKİ POSTER BİR YARA

Cins Dergi bu ay okurlarına eşine az rastlanır iki poster armağan ediyor. Ekim halk sayısını ithaf ettiği Aliya İzzetbegoviç ve şiiri “Başını hep dik tut” ile birlikte, sakalını kuşların çaldığı Cahit Zarifoğlu posterleri Cins Dergi’nin tüm okurlarına Ekim hediyesi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Cins ekim sayısı çıktı!

Yorumlar

bu kitap hakkında ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Diğer Kitaplar

bunlar da ilgi çekebilir Kitap Anasayfa
on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.