Genç Öncüler Dergisi’nin Nisan sayısı çıktı

“Peygamberlerin İzindeki Gençlik” kapağıyla çıkan Genç Öncüler Dergisi Nisan sayısında zengin bir içerik sizleri bekliyor.

KÜLTÜR SANAT .
genç öncüler dergisi’nin nisan sayısı çıktı

Allahın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.

Sevgili arkadaşlar

Genç Öncüler Dergimiz uzun soluklu yürüyüşüne devam ediyor. İnsanoğluna verilmiş ve sonunda  hesaba çekilecekleri bildirilmiş güzel bir meyve tadında olan hayatın, en verimli, en heyecanlı devrinde, Allah rızası için çabalayan, yaşları 15-24 yaş arasında olan arkadaşlarımızın emek ve gayretleriyle çıkan dergimiz,  bugüne kadar gariplerin derdiyle dertlenmiş, zalimlerin hasmı olmuş, sorumluluk sahibi müslümanlarla birlikte yürüyüşünü sürdürmeye devam etmektedir.

Doğru bildiği hakikati, en yalın, en duru, en anlaşılabilir şekilde ifade etmeye çalışan yazarlarımız bu sayımızda ağırlıklı olarak Peygamberler ve örnekleri üzerinde durdular. “Peygamberlerin İzindeki Gençlik” başlığı ile çıkan dergimizde  İlknur Külekçi “Hz. İbrahim ve Tevhid Metodu Üzerine” yazısıyla tevhid bilincini işledi. Nesibe Nur Çallıoğlu “Sabrın Simgesi Hz. Musa” yazısı ile Hz. Musa’nın Allah’a verdiği söze sadakatini anlattı. Elif Oğuz “Postmodern Dünyanın Altın Çocuklarının Rol Model Açlığı Üzerine” yazısında Müslüman gençlerin örnek rol modellerini n ne olması gerektiğini irdeledi. Mustafa Fatih Yavuz “Masada Kan Var!” yazısı ile bölgemizde yaşanan son gelişmeleri değerlendirdi. Furkan Gençoğlu “Mehmet Selim Kiraz Ağabeyin Ardından” yazısı ile katledilen savcı ağabeyimizi rahmetle andı.

Genç Öncülerin genç yazarları olarak temel gayemiz, toplumsal yaşamımızda karşılaştığımız iyilikleri,kötülükleri,kolaylıkları, sıkıntıları siz değerli okurlarımıza en anlaşılabilir şekilde aktarmaktır. Kadromuz adaletle şahitlik vazifesini unutmayarak, bu bilinçle yazılarını kaleme almaktadır. Çünkü bu bize inandığımız rabbimizin vahiyle sabit kıldığı bir görevdir. Çıkarttığımız bütün sayıları bu görev bilinci ile çıkartıyoruz. Bu çalışmamızın hayırlara vesile olmasını diliyor, keyifle okumanızı temenni ediyoruz.

Allah’a emanet olun.

Ey inananlar! Kendinizin, ana babanızın ve en yakınlarınızın aleyhine dahi olsa, adaleti titizlikle ayakta tutan ve sırf Allah için şahitlik eden kimseler olun. (Şahitlik ettikleriniz) zengin veya fakir de olsalar (adaletten ayrılmayın)! Çünkü Allah her ikisine de (sizden) daha yakındır. Öyleyse, kendi boş arzu ve heveslerinize uymayın ki adaletten uzaklaşmayasınız. Eğer (gerçeği) çarpıtırsanız ya da (şahitlikten) kaçınırsanız, biliniz ki Allah bütün yaptıklarınızdan haberdardır.  Nisa/135

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Genç Öncüler Dergisi’nin Nisan sayısı çıktı

Yorumlar

bu kitap hakkında ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Diğer Kitaplar

bunlar da ilgi çekebilir Kitap Anasayfa
Açılım  Kitap’tan 2 yeni eser
Kitap

Açılım Kitap’tan 2 yeni eser

Açılım Kitap,Ömer Miraç Yaman-Rabia Erten imzalı “TÜRKİYE SOSYAL HİZMET BİRİKİMİNDE DOĞAL AFETLER ” kitabı ile Mehmet Emin Babacan’nın “SOSYAL MEDYA VE GENÇLİK” kitaplarını yayımladı.

Pınar Yayınlarından yeni kitaplar
Kitap

Pınar Yayınlarından yeni kitaplar

Pınar Yayınları Abdurrahim Şen’in “HULEFA-İ RAŞİDİN ÖRNEKLİĞİNDE İSLAM’DA DEVLET BAŞKANI SEÇİMİ” ve Kerim Buladı’nın ”İSLAMDA NANKÖRLÜK KAVRAMI” kitaplarını yayımladı.

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.