'Türkiye'deki otel fiyatlarında ani artış beklenmiyor'

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Türkiye’ye turların gelecek yıl yüzde 30-50 artacağı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek bu yöndeki fiyatlarda ani artışın beklenmediğini kaydetti.

YAŞAM .
türkiyedeki otel fiyatlarında ani artış beklenmiyor

Rusya Tur Operatörleri Birliği Başkanı Maya Lomidze, Türkiye'ye tatil fiyatlarının 2019 yazında bu yaza kıyasla yüzde 30-50 oranında artabileceğini söylemişti. Lomidze, bu durumun Türkiye'ye yönelik taleplerin artmasından kaynaklandığını ifade etmişti.

 

RIA Novosti'ye konuşan Ayık, durumun yılda yıla değişiklik gösterdiğini ve her şeyde olduğu gibi tur paketlerinde de fiyatların yükseldiğini dile getirerek 2017 ilâ 2018 yılları arasında sadece yüzde 5-10 oranda gerçekleşen fiyat farkını örnek gösterdi. Böylelikle 2017'nin de turizm sektörü için başarılı bir yıl olmasına rağmen 2018'de fiyat artışın sembolik olduğunu söyleyen TÜROFED Başkanı, önümüzdeki yıl uçak ve gezi turları gibi bazı hizmetlerde küçük bir fiyat artışın olabileceğini ifade etti. Ayık, yüzde 30-50 gibi astronomik fiyat artışın gelecek yaz kesinlikle olmayacağını vurguladı.

Türk turizm endüstrisi temsilcilerinin hiçbir zaman her ne pahasına olursa olsun kâr peşinde koşmadığını kaydeden Ayık, Türkiye'ye tur fiyatlarının 2019'da maksimum yüzde 5-10 oranında artacağını söyledi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'Türkiye'deki otel fiyatlarında ani artış beklenmiyor'
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.