Zile Huzurevi'nde 17 günde 10 ölüm! Tutanak var, soruşturma yok

Tokat'ın Zile ilçesinde faaliyet gösteren Zile Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan yaşlılardan 10'unun 17 gün içinde öldüğü ortaya çıktı.

YAŞAM .
zile huzurevinde 17 günde 10 ölüm! tutanak var, soruşturma yok

Zile Kaymakamı'na ocak ayı sonunda ulaştırılan tutanağa göre, ölümlerin üst solunum yolu enfeksiyonu ile alakalı olduğu ifade edildi. Öte yandan konuya ilişkin herhangi bir soruşturmanın yapılmadığı öğrenildi. Tokat'ın Zile ilçesinde faaliyet gösteren Zile Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan yaşlılardan 10'unun 17 gün içinde yaşamını yitirdiği ortaya çıktı.

Cumhuriyet'te yer alan habere göre, tutanakta 10 kişinin birden ölmesinin huzur evi yönetimince ülkedeki üst solunum yolu enfeksiyonuna bağlandığı ifade edildi.

Huzurevi Müdür Vekili Ali Pilavcıoğlu imzası ile Zile Kaymakamı Kubilay Ant'a ocak ayı sonunda ulaştırılan tutanakta 17 gün içinde 10 yaşlının yaşamını yitirdiği belirtildi. Kurum hemşiresi ile aile hekimi tarafından da imzalanan tutanak ile geride kalan hastaların özellikle KOAH ve astım hastaları olduğu bilgisi verilirken, ayrıca huzurevinde enfeksiyon olup olmadığının araştırılması için Zile Devlet Hastanesi Enfeksiyon Komitesi'nin görevlendirilmesi istendi. Ancak bu talebin dikkate alınmadığı, aradan geçen 4 ayda huzurevinde enfeksiyon incelemesi yapılmadığı ortaya çıktı.

 

Huzurevinde 17 gün içinde 10 yaşlının yaşamını yitirmesi ile ilgili herhangi bir soruşturmanın ise yapılmadığı öğrenildi.

 

 

 

Kaynak: Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Zile Huzurevi'nde 17 günde 10 ölüm! Tutanak var, soruşturma yok
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.