Deprem tahmincisi 9 şiddetinde deprem bekliyor

İlk deprem tahmini doğru çıkan Frank Hoogerbeets, 9 büyüklüğünde bir deprem tahmininde bulundu. Hoogerbeets, depremin ise bugün gerçekleşmesini bekliyor

YAŞAM .
deprem tahmincisi 9 şiddetinde deprem bekliyor

Depremlerin önceden tahmin edilmesi oldukça güç olduğu bilinirken kendisinin deprem tahmincisi olduğunu ve bir önceki büyük deprem tahmini isabetli çıkan Frank Hoogerbeets, 9 şiddetinde bir deprem tahmininde bulundu.

21 Şubat tarihinde bir mega deprem tahmininde bulunmuş ve Ekvador 7.7 ile sallanınca gözler deprem tahmincisi Hoogerbeets'e dönmüştü. Ancak mega depremler 8 şiddetinin üstündeki depremler olarak biliniyor.

Deprem tahmincisi yeni deprem tahmini de açıkladı. Hoogerbeets bugün 9 şiddetinde bir deprem olacağını iddia etti.Bu tahminin altında ise 1960 ve 1964 yıllarında yaşanan Şili ve Alaska depremleri var. Şili 9.5, Alaska 9.2 ile sallanmıştı. Hoogerbeets, o şartlar ile bugünkü şartların birebir benzerlik gösterdiğini söylüyor.

Tahmincinin yaptığı yorumların aksine bilim insanları ise depremleri önceden tahmin etmenin şu anda mümkün olmadığını söylüyorlar.

 

Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Deprem tahmincisi 9 şiddetinde deprem bekliyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.