THY’den pilotlara gözdağı

THY, son iki yılda istifa yoluyla şirketten ayrılan pilotlara geri dönmeleri için Nisan 2019’a kadar süre verdi.

YAŞAM .
thy’den pilotlara gözdağı

Airporthaber’in haberine göre kokpit ekiplerine gönderilen yazıda, ‘aidiyet’ duygusuna vurgu yapıldığı belirtilirken, yazının, ‘THY bünyesinde çalışan ve bağlılıkla görevini sürdüren çalışanlardan gelen talep üzerine’ kaleme alındığı ve kokpit ekiplerine gönderildiği öne sürüldü.

 

Yazıda, 2017 yılında istifa eden pilotların kuruma dönüş kapısının açık olduğu vurgulanırken, Nisan ayından itibaren bu şansın ortadan kalkacağı uyarısı yapıldığı kaydedildi.

THY’den gönderilen e-postada şu ifadeler yer aldı:

“Ortaklığımızda görev yapmış ve 2017 yılından itibaren kabul edilebilir nedenler dışında (gönüllü olarak TSK’ya dönmek vb.) istifa ederek ayrılmış pilotların başvurularının, kurum içi dengelerin ve aidiyet duygusuna sahip çalışanlarımızın gözetilmesi, senyorite listesini beklemeyip Ortaklığımızdan ayrılan, başka şirketlerde kazanılan tip/ünvan değişiklikleriyle geri gelmek isteyen pilotların engellenmesi ve Ortaklığımıza geri dönmek isteyen pilotlara yönelik belirli süreli bir hak tanınması amacıyla Mart 2019 sonuna kadar başvuruların kabul edilmesi…”

 

 

Kaynak: Birgün

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git THY’den pilotlara gözdağı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • İrfan BALLI Çarşamba, 08:42

    Bencede thy haklı işine gelince ayrıl işine gelince dön olmaz bu.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.