Tenisle engelleri aş

Öğretmen Hüseyin Buğa, memleketi Şırnak’ta bedensel engelillerin de aralarında bulunduğu öğrencilerine tenis öğretiyor. Tenisle hayata tutunan engelliler, ‘Biz burada hayatımızı renklendiriyoruz’ diyor

YAŞAM .
tenisle engelleri aş

Şırnak’ta engelli öğrencileri ile birlikte 1 yıldır çalıştığını söyleyen Hüseyin Buğa, öğrencilerine tenis öğretip hayata tutunmalarını sağlıyor. Öğretmen Buğa, “Bir engelli sporcu ile başladım. Şu anda 9 engelli sporcum var ve sayı artıyor. İmkanlarımız dahilinde antrenmanlar yapıyoruz. Amaçlarımızdan biri, engellilerimizi sosyal aktivitelerle tanıştırmak“ dedi. Buğa, amacının engelsiz bir yaşam olduğunu ifade etti.

‘DIŞARIDA HAYAT VAR’

Tenis oynayarak hayatına renk kattığını anlatan 25 yaşındaki ortopedik engelli Zehra Zeyrek engellilere çağrıda bulunarak, “Sporun bana katkısı çok fazla. Keşke daha önce başlasaydım” diyor. “Tüm engelli kardeşlerimi de buraya çağırıyorum. Dışarı çıkın, dışarıda hayat var. Kendinizi eve kapatmayın” ifadelerini kullanan Zeyrek, “Biz buraya gelerek hayatımızı daha da renklendiriyoruz. Ortopedik engelliyim ama bu bana engel değil, yaşamama engel değil. Hayat her şekilde devam ediyor. Yeter ki biz inanalım. Her şeyi başarabiliriz” dedi.

‘15 YILIMI BOŞA GEÇİRDİM’

 

Sporla tanışmadan geçen 15 yılının boşa geçtiğini söyleyen engelli Hasan Barın da şöyle konuştu: “2003 yılında geçirdiğim bir hastalıktan dolayı 2 bacağımı kaybettim. Yaklaşık 16 senedir engelliyim. 15 senemi boşa geçirdim. Yaklaşık 1 yıl önce tenis hocamız Hüseyin Buğa ile tanıştık. Tenise geldim. Tenisin katkılarını anlatamam. Sadece şunu söyleyebilirim; insan bir işe yaradığını anlıyor.”

 

 

Kaynak: Birgün

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Tenisle engelleri aş
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.