Görmediği halde kelepçe takılıyor

Hapishanelerdeki hak ihlalleri sürüyor. Kırıkkale F Tipi Cezaevi’nden BirGün’e mektup gönderen görme engelli bir tutuklu, maruz kaldığı hak ihlallerini anlattı.

YAŞAM .
görmediği halde kelepçe takılıyor

Kırıkkale F Tipi Yüksek Güvenlikli Kapalı Cezaevi’nden gazetemize mektup gönderen tutuklu, görme engelli olduğunu, kaldığı cezaevinde çeşitli hak ihlalleri ve işkenceye maruz bırakıldığını ifade etti. Cezaevinde çıplak aramaya direndiği için dava açıldığını ve bu davadan yedi ay on beş gün ceza aldığını aktaran tutuklu, tahliye olacakken istinaf davasının reddedildiğini belirtti.

 

Cezaevindeki haksızlıklara sessiz kalmadığı için ceza ve işkence gördüğünü aktaran tutuklu, bu işkenceler sırasında sağ kolunu kullanamaz hale geldiğini belirtti. Hastaneye giderken gözleri görmediği halde kelepçe taktıklarını, bazı doktorların da kendisine kelepçeli tedavi dayattıklarını aktardı.

 

 

Kaynak: Birgün

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Görmediği halde kelepçe takılıyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.