Nikah şekeri yerine kedi köpeklere mama

Edirne'de bir nikahta konuklara nikah şekeri yerine adlarına sokak hayvanlarına bağış yapıldığını gösterir magnetler dağıtılacak. Bağış, sokak hayvanlarına mama olarak dönecek.

YAŞAM .
nikah şekeri yerine kedi köpeklere mama

Edirne'de bir nikahta konuklara nikah şekeri yerine adlarına sokak hayvanlarına bağış yapıldığını gösterir magnetler dağıtılacak. Bağış, sokak hayvanlarına mama olarak dönecek.

Edirneli hayvan sever eczacı Gürsel Özbil Tekin, kızının düğününde konuklarına maliyeti yüksek nikah şekeri yerine daha anlamlı bir armağan sunmak istedi.

Nikaha gelecek davetlilere dağıtılacak nikah şekerine ayıracakları bütçeyi kentteki bir hayvan sever derneğe bağışlayan Tekin, yaptığı açıklamada, sokak hayvanlarının sayılarının her geçen gün arttığını ve onların daha çok, insanların yardımına muhtaç hale geldiklerini söyledi.

İnsanların daha fazla duyarlılık göstermeleri gerektiğini vurgulayan Tekin, 'Nikah şekerlerinin maliyetleri çok yüksek. Düğünden sonra kaybolup gidiyor. Ben de şeker için ayıracağım bütçeyi sokak hayvanları yararına bağışlamak istedim. Düğüne gelecek davetlilerimiz adına Edirne Doğayı Hayvanları Koruma Derneği'ne bağış yaptık. Derneğin, sokak hayvanlarının mama ve sağlık giderleri için desteğe ihtiyacı var. İnşallah bu davranışımız diğer insanlara da örnek olur.' dedi.

Dernek Başkanı Nurhan Kalender de anlamlı eylem için teşekkür ederek, sokak hayvanları için duyarlılığın artması gerektiğini kaydetti.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Nikah şekeri yerine kedi köpeklere mama
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

İlişkili Haberler

bağlantılar
on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.