Yeşilay'dan yılbaşında alkol uyarısı

Prof. Dr. Mücahit Öztürk, alkol alarak kontrolünü kaybeden kişilerin kendileri ve çevreleri için tehdit oluşturabileceğini vurgulayarak, alkolün zararlarına dikkati çekti.

YAŞAM .
yeşilaydan yılbaşında alkol uyarısı

Yeşilay Genel Başkanı Prof. Dr. Mücahit Öztürk, yılbaşı kutlamalarında alkolün istenmeyen sonuçlara yol açtığını belirterek, 'Yeni yıla sevdiklerimizle sağlıklı girmenin mutluluğunu alkol bozmasın' dedi.

Öztürk, yazılı açıklamasında, alkol alarak kontrolünü kaybeden kişilerin kendileri ve çevreleri için tehdit oluşturabileceğini vurgulayarak, alkolün zararlarına dikkati çekti.

Geçen yıl bu konuda farkındalık yaratmak için etkili çalışmalar yaptıklarını ifade eden Öztürk, şunları kaydetti:

'Yeni yıl eğlencelerinin yanlış bir anlayışla alkolle birleşmesine ve bu birleşmenin görünür, görünmez, kısa ve uzun vadeli çok sayıda zarara yol açmasına karşı durduk. Yeni yıla girmenin mutluluğu, alkol tüketimi nedeniyle kabusa dönüşmesin. Alkol, bir kadehi bile sağlık riskleri barındıran toksik bir maddedir. DSÖ, sağlık açısından alkol kullanımında güvenli bir alt sınırın olmadığını belirtiyor. Yeni yıla sevdiklerimizle sağlıklı girmenin mutluluğunu alkol bozmasın. Yılbaşı kutlamalarında alkol nedeniyle istenmeyen sonuçlar ortaya çıkıyor. Bu tehlikeye karşı farkındalık kazanalım, duyarlı olalım.'

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Yeşilay'dan yılbaşında alkol uyarısı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.