“Çocuktan Gelin Olmaz”

Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler Yüksek Lisans Programı öğrencileri, her geçen gün sayısı artan çocuk gelinler konusunu gündeme taşımak amacıyla “Çocuk Gelinler Projesi” isimli sosyal sorumluluk projesine imza attı.

YAŞAM .
 “çocuktan gelin olmaz”

“Çocuktan Gelin Olmaz” mottosundan yola çıkılarak hazırlanan proje kapsamında, daha fazla kişiye ulaşabilmek ve erken yaşta evliliklerin ilerde neden olacağı toplumsal yıpranmaya dikkat çekebilmek adına özel bir video hazırlandı. Sosyal medya üzerinden yayınlanan video aracılığı ile öğrenciler bu suça ortak olunmaması için #çocuğumdahaben hashtagi üzerinden çağrıda bulunuyor.  Kampanya yeteri kadar ilgi gördüğü takdirde, sosyal medya dışında da somut adımlar atılması hedefleniyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Marmara Üniversitesi Halkla İlişkiler Yüksek Lisans Programı öğrencisi Selda Kara: “Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre; 2002-2013 yılları arasında 18 yaş altı evlenen kız çocuklarının sayısı 549.466. ‘Çocuk Gelinler Projesi’ ile hedefimiz, bu konunun yasal olarak bir an önce çözülmesini sağlayıp, Türkiye’de önemli bir sosyal yara olan erken evlilik, çocuk yaşta yaşanan gebelikler ve toplumsal cinsiyet eşitsizliğine farkındalık yaratmak. Herkesi bu büyük problemin çözümünde ortak olarak görmek istiyoruz” diye konuştu.

Kampanya videosuna https://www.youtube.com/watch?v=OXZtgS1qLAI linki üzerinden ulaşabilirsiniz.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git “Çocuktan Gelin Olmaz”
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.