Altın Kazancını Koruyor

Altın, ABD'de Cuma günü açıklanan istihdam verileri sonrası kazancını korudu. İç piyasada gramı 103 lira civarında seyrediyor.

YAŞAM .
altın kazancını koruyor

Altın, yatırımcıların, Cuma günü açıklanan verilerin ABD'de tarım dışı istihdamın arttığını, ancak ücret artışlarının sınırlı kaldığını göstermesinin ardından, dikkatlerini faiz artırımı beklentilerine çevirmeleri ile birlikte, kazancını korudu. Palladyum sekiz haftanın zirvesinden geriledi.

DIŞ PİYASA

Spot altın yüzde 0.2 yükselişle ons başına 1,190.54 dolara kadar çıktıkten sonra, Singapur saati ile 12:07'de 1,188.61 dolara geldi. Metal Cuma günü, istihdam verileri ile birlikte yükseldi ve son bir ayda ilk kez haftalık bazda kazandırdı.

İÇ PİYASA

Kapalıçarşıda altının gram fiyatı 103 lira civarında seyrediyor.

ANALİZ

Fiyatlar bu yıl, yatırımcıların ABD'de ekonomik toparlanmanın gücü ve devamlılığı konusunda bir fikir edinebilmek için ekonomik verileri izleyerek, faiz artırımının olası zamanlamasını anlamaya çalışmaları ile birlikte fazla değişmedi. Fed, gösterge faizi 2006'dan bu yana ilk kez yükseltmeden önce, işgücü piyasasının yüksek borçlanma maliyetlerine dayanıp dayanamayacağını görmek istiyor.

UZMAN GÖRÜŞÜ

Singapur'da Phillip Futures Pte yatırım analisti Howie Lee, "Bu hafta, altının, Cuma günü açıklanan zayıf ABD istihdam verilerinin ABD'de düşük faiz oranlarının devam ettirilmesine desteğini sürdürmesi ile birlikte, 1,200 dolara doğru yavaşça yükselebileceğini düşünüyoruz," dedi. (kaynak:sondakika)

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Altın Kazancını Koruyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.