Sahte 444'lü hatlara dikkat

Her şirket sahibinin kolayca temin edebildiği 444’lü numaraları satın alan sahtekarlar şimdi de beyaz eşya servislerine musallat oldular. Eşyalarını tamir ettirmek isteyen vatandaşlar mağdur oluyor

YAŞAM .
sahte 444lü hatlara dikkat

Her şirket sahibinin kolayca temin edebildiği  444’lü numaraları satın alan sahtekarlar şimdi de beyaz eşya servislerine musallat oldular. Eşyalarını tamir ettirmek isteyen vatandaşlar mağdur oluyor.

Gerçek kurumsal teknik servis olduğunu sanarak bu hatları arayan vatandaşlar problemlerini halledemedikleri gibi paralarını da kaptırıyorlar.

 

Sahte 444 hatlara kanmamak için dikkat etmeniz gerekenler.

1-) Eğer hizmet bedeli için çok fazla ücret talep ediyorlarsa başka numaradan veya internetten araştırıp öyle ücreti tahsis edin.

2-) İnternetteki ilk numarayı aramayın. Özellikle google üzerinden yaptığınız aramada çıkan sonuç sayfasında ilk gördüğünüz telefon numaralarını aramayın. Firmanın kendi domain adresine tıklayın ve oradaki servis numarasını alın. Büyük firmaların domain adresleri www.firmadi.com.tr şeklindedir.

3-) Tamir edilecek beyaz eşya markasının, kurumsal sitelerine bakın.

4-) İnternetin güvenilir olduğunu düşünmüyorsanız yakınınızda ki yetkili firmalardan numara alın.

5-) Güvenemiyorsanız çağrı merkezini akşam saat 22:00 23:00 de arayın. Eğer cevap vermiyorlarsa bilin ki kandırılıyorsunuz. Çünkü yetkili firmaların çağrı merkezleri 7/24 açık hizmet verir.

6-) Logoya kanmayın.

7-) Aldığınız hizmeti gösteren servis fişi ve fatura veya fiş mutlaka isteyin.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Sahte 444'lü hatlara dikkat
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.