Madde bağımlılığını durduran sempozyum

Bayrampaşa Belediyesi ile Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği, madde bağımlılığıyla mücadele kapsamında, ‘madde bağımlılığı eğitim sempozyumu’ düzenledi.

YAŞAM .
madde bağımlılığını durduran sempozyum

Bayrampaşa Belediyesi ile Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği, madde bağımlılığıyla mücadele kapsamında, ‘madde bağımlılığı eğitim sempozyumu’ düzenledi. Sempozyumda uyuşturucu maddenin gençlere, ailelere, topluma verdiği zararlara dikkat çekildi ve çözüm önerileri sıralandı.

Bayrampaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda Bosna Sancak Kültür ve Yardımlaşma Derneği ve Bayrampaşa Belediyesi, madde bağımlılığına dikkat çekmek amacıyla ortak bir sempozyum düzenledi. Madde bağımlılığı eğitim sempozyumunda toplumun kanayan yarası uyuşturucunun gençleri nasıl uyuşturduğu, madde bağımlısı gençlerin ailelerinin çektiği sıkıntılar ve çözüm önerleri masaya yatırıldı.

Doç. Dr. Bülent Şam’ın, Uzm. Dr. Arzu Çiftçi Demirci'nin, Yrd. Doç. Dr. Betül Tarhan’ın, Dr. Ali Ünlü’nün ve Dr. Uğur Evcim’in konuşmacı olarak katıldığı sempozyumu Bayrampaşa Milli Eğitim Müdürü Kenan Kırali yönetti. Bayrampaşa’da görev yapan öğretmenlerin ve eğitimcilerin dinleyici olarak katıldığı sempozyum yaklaşık 3 saat sürdü.

Sempozyuma ev sahipliği yapan Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner, “Halkımızın ve özellikle gençlerimizin sağlığı bizler için oldukça önemli. İnsanımızın uyuşturucu madde ile hayatının kararmasına göz yumamayız. Emniyet Müdürlüğümüz ile koordineli bir şekilde, uyuşturucunun yıkıcı etkilerine dikkat çekmek amacıyla okullarımızda çeşitli eğitimler veriyoruz. Balıklı Rum Hastanesi ile protokol imzalayarak madde bağımlısı 100 gencimizi tedavi ettirdik. Ne şekilde olursa olsun uyuşturucu kullanmaya başlayan herkes bu toplumun bir ferdidir. Bizler bu fertleri dışlamadan topluma kazandırmanın mücadelesi içindeyiz” dedi.

Aileleri de uyuşturucu konusunda duyarlı olmaya davet eden Başkan Atila Aydıner, “Lütfen her anne-baba çocuğuyla yakından ilgilensin. Birlikte hareket edelim, çocuklarımızı uyuşturucuya kurban vermeyelim” çağrısında bulundu.

Sempozyumun sonunda uyuşturucu ile mücadelenin önemli aktörlerinden Başkan Aydıner’e Bosna Sancak Derneği tarafından plaket takdim edildi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Madde bağımlılığını durduran sempozyum
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.