Hazır Ofis Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Hazır ofis sektörünün Türkiye’deki öncülerinden Swissoffices Operasyon Müdürü Levent Tunalı ile hazır ofis seçerken dikkat etmeniz gerekenleri konuşup sizler için derledik.

YAŞAM .
hazır ofis seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Yeni nesil firmaların kurulmasına ön ayak olan hazır ofis anlayışı, günümüzde epey popüler olmaya başladı. Hızlı ve kullanışlı olmasından dolayı şirketler tarafından sıkça tercih edilen hazır ofis, özellikle işlerin etkili bir biçimde yürütülmesine de imkan tanıyor. Ancak hazır ofis seçimi yapılırken belli başlı unsurların göz önünde bulundurulması gerekiyor. Hazır ofis sektörünün Türkiye’deki öncülerinden Swissoffices Operasyon Müdürü Levent Tunalı ile hazır ofis seçerken dikkat etmeniz gerekenleri konuşup sizler için derledik.

En başta şirket türü ve faaliyet gösterilen alan hesaba katılmalı. Eğer müşteriler ile sıkça birebir iletişim haline geçilecekse daha merkezi bir yerden ofisin kiralanması doğru bir karar olarak kabul görüyor. Ancak çevrimiçi çalışan bir firmanın faaliyet göstermesi adına daha minimal bir ofis tercih edilebilir.

Eski Bir Binada Olmamasına Özen Gösterin

Günümüzde pek çok bina, dış görünüm açısından yenilenerek hazır ofis olarak kiraya veriliyor. Bu açıdan eğer bir hazır ofis tercih ediyorsanız binanın çok eski olmamasına önem vermelisiniz. Müşterilerin zihninde oluşabilecek marka imajının zedelenmemesi gerekiyor. Çalışanlar açısından da sağlıklı bir çalışma ortamının oluşturulması önemli. Aynı zamanda söz konusu binanın kolay ulaşılabilir olmasını da göz önünde bulundurmak sonraki aşamada işlerinizi kolaylaştırıyor. Böylelikle zaman kaybı olmaksızın farklı noktalara ulaşabilir, ayrıca müşterilerin bir an önce markanız ile iletişime geçmesini sağlayabilirsiniz.

Ulaşım ve eski bina sorunlarının yanı sıra seçim sırasında dikkat etmeniz gereken daha pek çok unsur bulunuyor. Bunlardan biri olan otopark, gelen müşterilerin ve çalışanların rahatça arabalarını park etmelerini mümkün hale getiriyor. Ofisten memnun bir şekilde ayrılan bir müşteri de elbette firma açısından olumlu bir dönüş olarak karşılanıyor.

Ofisin Altyapısı da Bir Hayli Önemli

Şirketinizin faaliyet gösterdiği alan ne olursa olsun internet oldukça önemli bir ihtiyaç. Bundan dolayı ofisin hızlı bir internet bağlantısına sahip olduğundan emin olmanız gerekiyor. Hızlı internet ile işlemlerin çok daha hızlı yürütülmesi sağlandığı gibi ayrıca müşterilere ulaşmak da bir hayli kolaylaşıyor. Ödediğiniz fiyat içerisinde hangi hizmetlerin dahil edildiğine de dikkat etmeniz tavsiye ediliyor. Bu sayede hızlı internet bağlantısının sunulan hizmet içerisinde yer alıp almadığını da görmeniz mümkün.

İnternetin önemli olduğu günümüzde elektriğin her saniye bulunması da bir hayli önem teşkil ediyor. Çalışırken elektriğin gitmesi verilen hizmetin aksaması ve müşteri kitlesinin etkilenmesi anlamına geliyor. Bu nedenle elektrik bağlantısının ofisin bulunduğu muhitte herhangi bir soruna sahip olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Ayrıca hazır ofis hizmetleri içerisinde bir jeneratörün var olması da elektrik kesintilerinden etkilenmenizi büyük ölçüde önlüyor.

Ofis Hizmeti Sadece Bina Değildir

Hazır ofislerin bina yönetimi ve altyapı hizmetlerini kiracıları için çözmesinin yanı sıra sunduğu birçok hizmet var. Sekreterya, posta ve kargo takibi, telefonlarınızın takibi ve yönlendirilmesi gibi bir işyeri için olmazsa olmaz hizmetlerin kalitesi ve bu hizmetlerin sunumunda hazır ofis firmasının personel kalitesi ve hizmet anlayışı da hazır ofis seçiminizi yaparken mutlaka dikkate alınması gereken unsurlar arasında yer alıyor.

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Hazır Ofis Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.