Televizyon Gözden Düşüyor

Teknoloji televizyonun hayatımızdaki yerini de değiştirmeye başladı.

YAŞAM .
televizyon gözden düşüyor

Teknoloji televizyonun hayatımızdaki yerini de değiştirmeye başladı. Televizyon, artık tablet bilgisayar ya da akıllı telefonların yanında, arka planda çalışır vaziyette ilgi bekliyor.

Yapılan bir araştırmaya göre, televizyon artık izleyicilerinin ilgisini başka iletişim araçlarıyla paylaşmak zorunda. 25-63 yaşları arasındaki tüketiciler ve uzmanlarla konuyla ilgili bir anket yapan Alman Interone Ajansı'ndan Franziska von Lewinski, televizyon izlemede artış kaydedilse de kullanıcıların yaklaşık yüzde 50'sinin televizyon karşısında paralel olarak başka araçları da kullandığını söyledi.

Tablet bilgisayar ya da akıllı telefon gibi yeni aletlerin kullanım alışkanlıklarını büyük ölçüde etkilediğini belirten von Lewinski, “Eskiden, televizyon programları günü şekillendirirdi. Bugün ise program, bir kenarda akmaya devam ediyor ama tablet bilgisayar, akıllı telefon ya da laptoplar üzerinden internet içeriklerine bakılıyor” diyor.
Günde 223 dakika televizyon izleniyor
Ankete katılanların yüzde 50'si internetteki multimedyal siteleri kullanıyor. Kaıtlımcıların yüzde 87'si laptopu video içerikleri konusunda en önemli araç olarak görüyor. Sadece Youtube'a her dakika 60 saatlik video yükleniyor. Tüm bu gelişmeler karşısında, televizyona olan ilgi de azalıyor.
Şu anda televizyon izleme oranı gündeme ortalama 223 dakika civarında. Ancak yeni araştırmaya göre, izleyicilerin yüzde 67'si televizyonu arka planda çalışır vaziyette bırakıp dikkatini başka araçlara veriyor. Katılımcıların yüzde 44'ü ise eş zamanlı olarak internette sörf yapıyor ya da telefon uygulamalarını kullanıyor. Filmler de sıklıkla internetteki film sitelerinde izleniyor.

www.dw.de

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Televizyon Gözden Düşüyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.