Van'da "Korkutan" Çukurlar

Van'daki depremden önce bölgede bazı noktalarda yeraltında kaynamalar olduğu öğrenilmişti.

YAŞAM .
vanda korkutan çukurlar

Şimdi ise derin çukurlar orataya çıktı. Van depreminin ardından Erciş'te bir mahallede oluşan derin çukurlar vatandaşları korkutuyor.

Erciş İlçesi Çelebibağı beldesine bağlı Merkez Mahallesi'nde oluşan büyük çukurlar, görenleri hayrete düşürüyor. Depremin ardından ortaya çıkan yaklaşık 10-15 metre çapa ve metrelerce derinliğe sahip çukurların incelenmesi gerektiğini ifade eden köylüler, depremin ardından yaşadıkları depresyon ve oluşan dev çukurlar nedeniyle geceleri uyuyamadıklarını söyledi. Her an evlerinin altında oluşabilecek çukurlarla ölümle burun buruna gelebileceklerini söyleyen köylüler, yetkililerin duruma el atmasını istedi.

Mahalle sakinlerinden Maşallah İşleyen, korku dolu günler geçirdiklerini ifade ederek, "Deprem olduktan sonra evimizden çıktık ve şehre giderek duruma bakmak istedik. Evden kaçışarak çıktıktan sonra tarlada böyle bir çukur olduğunu fark ettik. Aradan geçen bu zaman içinde yer yer çukurlar oluşmaya devam etti. Her an korkuyla yaşıyoruz ve kendimizce burada yetersiz de olsa önlem almaya çalışıyoruz. Buraya birileri düşse sağ çıkmaları mümkün değil. Yetkililerin mutlaka burada inceleme yapmalarını istiyoruz" dedi.

Ajanslar

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Van'da "Korkutan" Çukurlar
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.