Utangaçlık Yüzünden Asosyal Kalmayın

Bir ortama girdiğinizde, insanların ilgisi üzerinize çevrildiğinde heyecanlanıyor, soluğunuz daralıyor mu?

YAŞAM .
utangaçlık yüzünden asosyal kalmayın

İş ortamında projenize çok iyi hazırlanmış sunum yapmaya başladığınızda yüzünüz kızarıyor, sesinizin titremesine hakim olamıyor musunuz?Kalabalık arasında sohbete katılmak yerine bir kenara çekilip dinlemeyi mi tercih ediyorsunuz? Tüm bunları yaşamak yerine yalnız kalmayı, insanlarla iletişiminizi kesmeyi tercih ediyorsanız "Utangaçlık hastalığı"na yakalanmışsınız demektir. Dünyada her 10 kişiden birinin yaşadığı utangaçlık, aslında kişinin toplumda kendini gösterememesi, hem özel hem de iş hayatında başarısız olmasına yol açıyor.

Nadis Eğitim ve Danışmanlık'tan Uzm. Klinik Psikolog Şeyma Çavuşoğlu Itri, utangaçlığı kişinin içinden çıkamadığı bir duygusal çıkmazda dönüp durması olarak anlatıyor. Itri, utangaç bireylerin toplumda büyük bir sorun yaşadığına dikkat çekiyor.

Utangaçlığın ilerleyen dönemlerde panikatak, depresyon gibi ruhsal bozuklukları tetikleyebileceğini ifade eden Uzm. Klinik Psikolog Şeyma Çavuşoğlu Itri, utangaçlığın altındaki en büyük sebebin 'özgüven eksikliği' olduğunu söylüyor.

Zaman

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Utangaçlık Yüzünden Asosyal Kalmayın
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.