Çocuk Üniversitesi Kuruluyor

Uludağ Üniversitesi bir ilke imza atarak "çocuk üniversitesi" kuruyor.

YAŞAM .
çocuk üniversitesi kuruluyor

Uludağ Üniversitesi (UÜ) 7-14 yaş grubundaki çocukların eğitim göreceği ’çocuk üniversitesi’ kuruyor. İlköğretim çağındaki çocukları bilime teşvik etmek amacıyla bu yaz açılacak okulu bitirenlere sertifika verilecek.

UÜ Rektörü Prof. Dr. Kâmil Dilek, kendisine mektup yazarak ’çocuk üniversitesi’ açılmasını isteyen Sabiha Köstem İlköğretim Okulu 4-G sınıfı öğrencilerini ziyaret etti. Öğrencilerle sohbet edip onların isteklerini dinleyen Prof. Dr. Kâmil Dilek, kendisinin de hayallerinde bir çocuk üniversitesi açmak bulunduğunu ancak göreve yeni geldiğinden program hazırlıklarını tamamlayamadıklarını söyledi. Çocuklardan gelen yoğun istek üzerine bu yılı boşa geçirmeyi göze alamadıklarını ve şu an için laboratuvarları en uygun koşulları taşıyan biyoloji ve zooloji programında eğitime başlama kararı aldıklarını belirten Rektör Dilek, okulu gelecek yıl diğer bilim dallarıyla daha da zenginleştireceklerini kaydetti.

Prof. Dr. Kâmil Dilek, öğrencilerin sorularına yanıt verirken, "Sizler de ağabeylerinizin ablalarınızın eğitim gördüğü sınıf ve laboratuvarlarda, onların ders aldığı öğretim üyelerinden ders alacaksınız, üstelik, tıpkı birer üniversiteli gibi serbest kıyafetle gelip, derse girebileceksiniz" diye konuştu.

Çocuk üniversitesinde tam gün ders yapılmayacağını belirten Rektör Dilek, okulda belli saatlerde spor ve çeşitli sosyal etkinliklere de yer verileceğini belirtti.

Prof. Dr. Dilek, bu yaz açılacak çocuk üniversitesine Bursa’daki tüm ilkokul öğrencilerinin katılabileceğini, bu konudaki gelişmeleri okul müdürlüklerine bildireceklerini söyledi.


beyazgazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Çocuk Üniversitesi Kuruluyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.