"Sen Sinop'un Valisi isen ben de Sarıyar'ın valisiyim"

Sinop’un Durağan ilçesi Sarıyar köyüne giden Vali Hasan İpek ile köyde "Vali" lakabı ile tanınan Şükrü Okutucu isimli vatandaşın muhabbeti çevredekileri güldürdü.

YAŞAM .
sen sinopun valisi isen ben de sarıyarın valisiyim

Sinop Valisi Hasan İpek, Durağan İlçesi'ne bağlı Sarıyar Köyü'nde hayatını kaybeden 85 yaşındaki Kore Gazisi Ali Ercan'ın cenaze törenine katıldı. "Miletin efendisi" olan köylü vatandaşlar tarafından yoğun ilgiyle karşılaşan Sinop'un yeni Valisi Hasan İpek, köylülerle tek-tek tokalaşarak onlarla ayak üstü sohbet etti. 

İKİ 'VALİ' SARIYAR'DA BULUŞTU

Vali İpek'in 82 yaşındaki Şükrü Okutucu isimli vatandaşla sohbeti ise çevredekileri tebessüm ettirdi.

7 yaşında kendisine "Vali" lakabı verildiğini ve o yaştan beri kendisini köyde herkesin "Vali" diye tanıdığını belirten Şükrü Okutucu, "Sen Sinop'un Valisi isen ben de Sarıyar'ın valisiyim" dedi.

Vali Hasan İpek'e, Sarıyar Köyü'nün valisinin kendisi olduğunu söyleyen Okutucu, "Ben 7 yaşımda Vali oldum sen okuyup tahsille vali olmuşsun" dedi.
Vali lakaplı Okutucu, bu sözü ile hem Vali İpek'i hem de çevrede bulunanları tebessüm ettirdi.
Şükrü Okutucu'nun küçüklükten beri lakabının "vali" olduğunu söyleyen vatandaşlar ise, "Bizim köyümüzün valisi de Şükrü amcadır" dediler. 

DEVLET - MİLLET EL ELE
Daha sonra Muhtar Osman Şen'den de köyle ilgili bilgi alan Vali İpek, köyün yol ve su sorununun giderilmesi için Durağan Kaymakamı Turan Soğukoluk'a talimat verdi. 
Vali İpek'in köylü vatandaşlarla tek-tek ilgilenmesi ve babacan tavırları köylü vatandaşların takdirini topladı.-Yeniakit

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git "Sen Sinop'un Valisi isen ben de Sarıyar'ın valisiyim"
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.