İşte Kürtçe yetenek yarışması!

Kürtçe eğitim, Kürtçe yayın derken Kürtçe yetenek yarışması da oldu...

YAŞAM .
işte kürtçe yetenek yarışması!

Dünyada yeteneklerin açığa çıkmasına olanak sağlayan ve yayınlandığı her ülkede büyük ilgi gören yetenek yarışması, bu kez Kürtçe "Min Ciyavaz im - Ben Farklıyım" adıyla Zagros TV ekranlarına taşınıyor. Uydu üzerinden yayın yapan ve merkezi Kuzey Irak'ın Erbil kentinde bulunan Zagros TV, yarışmayı ağırlıklı olarak Türkiye'de organize ediyor. 

SİZ DE YETENEĞİNİZİ GÖSTERİN
 
Yarışmaya yaş gözetmeksizin müzik, akrobasi, oyunculuk, dans, sihirbazlık, spor, hayvan eğitimi vb. alanlarda akla gelebilecek seyirlik her yeteneğe sahip olan herkes başvurabilecek. Layen Prodüksiyon'un organize ettiği yarışmaya başvurucular, www.minciyawazim.net adlı internet sitesinden başvuru yapabilecek. 

ELEMELER 13 DEĞİŞİK KENTTE, FİNALLER İSTANBUL'DA
 
Jüri üyeliğini ünlü Kürt sanatçıları Xêro Abbas ve Hekim Sefkan üstlendiği yarışma, toplamda 26 bölüm halinde ekranlara gelecek. Aralarında İstanbul, Diyarbakır, Van, Mardin ve Erbil'in de bulunduğu 13 kentte ön eleme yapılacak. 13 hafta boyunca ekranda banttan yayınlanacak olan ön elemeler sonunda 92 kişi ve/veya grup, jüri kararıyla finallere katılmaya hak kazanacak. İstanbul'daki final serüveni 13 hafta sürecek ve Zagros TV'den canlı olarak yayınlanacak.Yarışmada büyük ödülü, finale kalan arasında yapılacak SMS seçimleri belirleyecek.

AMAÇ TÜRK-KÜRT KARDEŞLİĞİ
 
Programı yayınlayacak olan Zagros TV yönetimi, amaçlarının Erbil'den İstanbul'a bir "Kültür Köprüsü" oluşturmak olduğunu vurguluyor.

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İşte Kürtçe yetenek yarışması!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.