Bosnalı Gaziler Türkiye’deydi

Srebrenica katliamının yıldönümünde Bosnalı 30 gazi İstanbul Bağcılar’da ağırlandı.

YAŞAM .
bosnalı gaziler türkiye’deydi

Bosnalı 30 gazi Srebrenica'nın yıl dönümünde Türkiye'ye geldi. Bağcılar Halk Sarayı'nda yemekte buluşan gaziler, Türkiye'nin ikinci vatanları olduğunu vurguladı ve desteklerinden dolayı Türk halkına Srebrenica katliamının yıl dönümü dolayısıyla Bosna Hersek'ten 30 gazi Türkiye'ye geldi. İnsani Yardım Vakfı'nın organizasyonuyla Türkiye'ye getirilen gaziler Bağcılar Belediyesi'nin ev sahipliğinde Bağcılar Halk Sarayı'nda bir araya geldi. AK Parti İstanbul Milletvekili ve Türkiye-Bosna Hersek Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Feyzullah Kıyıklık'ın gaziler onuruna verdiği akşam yemeğinde duygusal anlar yaşandı.

"SİZLERİ AĞIRLAMAK BÜYÜK BİR MUTLULUK"

Yemekte konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, gazileri Bağcılar'da ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu söyledi. Toplumların mücadele tarihlerinde önemli isimlerin lider olarak ön plana çıktığı hatırlatmasında bulunan Çağırıcı, Bosna Hersek için bu liderin Aliya İzzetbegoviç olduğunu ifade etti. Aliya'nın Bosna'nın zor bir döneminde önemli bir komutan ve bir düşünür olarak ortaya çıktığını vurgulayan Çağırıcı, "Bağcılar Belediyesi olarak geçen yıl dünyada ilk defa Aliya İzzetbegoviç Sempozyumu'nu yaptık. İkincisini inşallah Bosna'da yapacağız." dedi.

OSMANLI MİRASINI DEVAM ETTİRMEYE ÇALIŞTIK

Bosna Hersek'teki faaliyet gösteren, grubun lideri Altın Zambak Gaziler Derneği Başkanı Albay Şerif Patkoviç, duygu dolu bir konuşma yaptı. Savaş döneminde ve daha sonra Bosna'ya yapılan destekleri hatırlatan Patkoviç, "Bosna Hersek halkının kendi devletini kurması ve Avrupa'da İslam Dini'nin devamını sağlayanlardan Allah razı olsun. Türkiye ve Türk halkına çok teşekkür ediyoruz." dedi.

"İNSAN O ANDA ALLAH'A YAKLAŞIYOR"

"Biz gerçekten Allah rızası için savaştık. O anda İnsan Allah'a daha çok yaklaşıyor" diyen Patkoviç, Bosnalı Müslümanlar olarak Osmanlı mirasını ellerinden geldiğince korumaya çalıştıklarını söyledi.

"SİZLERLE GURUR DUYUYORUZ"

Gaziler onuruna yemek veren AK Parti İstanbul Milletvekili ve Türkiye Bosna Hersek Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanı Feyzullah Kıyıklık, Bosnalı gazilerle grur duyduğunu söyedi. Hz. Adem'den bu yana dünyada Hak-batıl mücadelesinin yaşandığına dikkat çeken Kıyıklık, Bosna'da bunun bir örneğinin yaşadığına şimdi de Doğu Türkistan'da benzer bir durum yaşandığına dikkat çekti. "Şimdi orada çok büyük bir soykırım yaşanıyor" diyen Kıyıklık, Afganistan, Keşmir ve Filistin örneklerini verdi.

Bosnalı gaziler yemekte desteklerinden dolayı Feyzullah Kıyıklık ve Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı'ya birer plaket verdi.

İnsani Yardım Vakfı adına kısa bir konuşma yapan Başkanvekili Yavuz Dede, gazilere sahip çıkan Başkan Çağırıcı ve Kıyıklık’a teşekkür etti.

8sütun

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bosnalı Gaziler Türkiye’deydi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • Mevlüt ÖZDEMİR Pazartesi, 02:34

    BOSNALI GAZİ KARDEŞLERİMİZ İÇİN NE YAPSAK AZDIR.ALLAH KENDİLERİNDEN RAZI OLSUN
  • meliha Pazar, 22:31

    cok yakisikli allah sahibine bagislasin

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.