Silivri Sahilinde Korkutan Gelişme!

Silivri sahilinde deniz yaklaşık 30 metre çekildi. Ortaya çıkan ilginç görüntü, vatandaşlar arasında paniğe neden oldu.

YAŞAM .
silivri sahilinde korkutan gelişme!

Deprem Profesörü Ahmet Ercan, daha önce Marmara'da yaşanan iki depremde de aynı şeyin olduğunu hatırlattı.

Silivri'de denizin çekilmesiyle karşılaştıkları manzara karşısında hayrete düşen vatandaşlar, daha önce böyle bir şey yaşamadıklarını söyledi. Vatandaşlar, tedirginlik yaşadıklarını belirterek, durumun sebebinin uzmanlar tarafından açıklanmasını istedi.

84 VE 99 DEPREMLERİNDE DE AYNI ŞEY OLMUŞTU

Bu gelişme üzerine sabah.com.tr'nin ulaştığı Profesör Ahmet Ercan, 1894 ve 1999 deprelerinde de aynı şeyin olduğunu söyledi. 1894 İstanbul depreminde Yeşilköy'de denizin 50 metre çekildiğini, akabinde iç bölgelere kadar taştığını ve ardından deprem meydana geldiğini söyleyen Prof. Ahmet Ercan, 1999 Gölcük depreminden bir gün önce de aynı şekilde Çınarcık'ta kuvvetli bir çekilme, ardından taşma ve nihayetinde deprem meydana geldiğini söyledi. Bununla beraber deniz çekilmelerinin birçok sebebi olabileceğini işaret eden Ahmet Ercan, çekilmenin tek başına bir şey ifade etmediğini belirtti.

1999 depreminde Yalova'da kaynakların kuruduğunu, denizin ısınmasıyla, hayvanların karaya yürüdüğüne dikkat çeken Ercan, şu anda; gerek Marnet ağında gerekse kendi verilerinde böyle bir olağandışılığa rastlamadıklarını vurguladı. Prof. Doktor Ahmet Ercan kendi jeofizik çalışmaları ışığında yakın zamanda Marmara'da bir deprem beklemediğini de sözlerine ilave etti.

Sabah

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Silivri Sahilinde Korkutan Gelişme!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.