Çanakkale’yi Anlatan Oyun!.

Kurtuluş ve Fetih Etkinlikleri kapsamında sürdürülen programda sergilenen Harmanyeri 1915 adlı tiyatro oyunu izleyicilerin beğenisini kazandı.

YAŞAM .
çanakkale’yi anlatan oyun!.

Bayrampaşa Belediyesi’nce düzenlenen Kurtuluş ve Fetih Etkinlikleri’nin bugünkü bölümünde Harmanyeri 1915 adlı oyun sergilendi. Kalabalık bir seyirci grubunun izlediği oyun beğeni kazandı.
Tiyatro Prizma tarafından sergilenen oyun, Çanakkale Savaşı’nı anlatan bir belgesel niteliğinde izlenebilecek özelliklere sahip.  Harmanyeri -1915  Gürdal Uğur’un yaptığı dört yıllık ciddi bir çalışmayla  yüzlerce belgenin incelenmesi sonucu yazılmış.
İki perdelik belgesel- drama oyunda, askeri ve sivil olaylar, 20 sahne ve 70 karakterle bir film kurgusu içinde canlandırılıyor. Oyun içinde barkovizyondan verilen özel hazırlanmış belgesel görüntülerle , stüdyo ses kayıtları, şiirler, türküler ve ağıtlarla oyun çok yönlü olarak zenginleştirilmiş.
Genel Sanat Yönetmenliği’nin Gürdal Uğur’un yaptığı Tiyatro Prizma Grubu, Çanakkale ve tiyatro sevdalılarını amatör ruhlarıyla harmanlayarak, birçok profesyonel tiyatronun bile bugüne kadar gerçekleştiremediği önemli bir projeyi hayata geçirmiş.
İstanbul Büyükşehir Belediye Şehir Tiyatroları ve Devlet Tiyatroları repertuarına giren oyun aynı zamanda TRT Radyo 1’de de 7 bölüm olarak ‘Arkası Yarın’ kuşağında yer almış.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Çanakkale’yi Anlatan Oyun!.
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.