Kıvıcık Ali’yi Binlerce Kişi Uğurladı

Dün yaşanan trafik kazasında hayatını kaybeden Türk Halk Müziği sanatçısı Ali Özütemiz’in cenazesi büyük bir izdihama sahne oldu.

YAŞAM .
kıvıcık ali’yi binlerce kişi uğurladı

Haber: Arzu Erdoğral
Fotoğraflar: Hüseyin Güneş

Fotoğraf galerisi için tıklayınız.
 
Trafik kazası sonrası hayatını kaybeden türkücü Kıvırcık Ali için bugün İstanbul’da cenaze töreni düzenledi. Sevenleri Kıvırcık Ali'yi son yolculuğunda yalnız bırakmadı. Avcılar'daki Er Mahmut Dede Cemevi önünde dünden itibaren toplanmaya başlayan kalabalık sokaklara sığmadı.
 
Kıvırcık Ali’nin cenazesi öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından  Avcılar Er Mahmut Dede Cemevi'ne getirildi. Yoğun bir katılımın gerçekleştiği cenazede izdiham yaşanırken acılı eşi ve çocukları zor anlar yaşadı. İzdiham esnasında Kıvırcık Ali'nin kızı baygınlık geçirdi. Cenazeye sevenlerinin yanı sıra CHP İstanbul eski İl Başkanı Berhan Şimşek, CHP Milletvekili Mehmet Sevigen, sanatçı Musa Eroğlu, Nuri Sesigüzel, Arif Sağ, Edip Akbayram, Onur Akın, Davut Güloğlu, Suavi ve siyaset ve sanat camiasından birçok isim katıldı. Cenazede Kıvırcık Ali ile duygu ve düşüncelerini dile getiren sanatçılar şunları söyledi:
 
Esat Kavaklı: Ali çok sevilen bir arkadaştı, burada görülen kalabalık az bile. Çok erken aramızdan ayrıldı. Gerçekten çok üzüntülüyüz. Önemli şeyler verdi gitti türküler adına, halk müziği adına, insanlık adına. Ali adam gibi adamdı. Onu kaybetiğimiz için çok üzgünüm. Ailesine, tüm sevenlerine, halk müziği camiasına başsağlığı diliyorum. Allah taksiratını affetsin, mekanı cennet olsun inşallah. Erken gitti. Çok zor bir ölüm.
 
Edip Akbayram: Çok güzel bir insanı kaybettik. Taşıdığı misyonuyla, insani yönüyle, sanatçı yönüyle dolu dolu bir insandı. Genç bir arkadaşımız, benim oğlum kadar sevdiğim biriydi. Ben şu an evladımı kaybetmiş gibi bir üzüntü yaşıyorum. Herşeyi ile mükemmel bir insandı. Soyadında olduğu gibi özünü hiç bir zaman yitirmeyen, topluma karşı işlerini dürüst bir şekilde yapan güzel bir isimdi. Hepimizin, sevenlerinin başı sağ olsun.
 
Davut Güloğlu: Sazın bir teli koptu. Ne söyleyebilirim ki. Çok can yakıcı ve acı bir olay. Başımız sağ olsun.
 
Onur Akın: Acımız çok büyük. Genç yaşta aramızdan ayrılması hepimize büyük bir acı yaşattı. Yeri kolay kolay doldurulacak bir insan değil. 
 
Suavi: En sesiz çığlıktı. Çok sesli çığlık olduğunu zannedenlerin suskunluğuna rağmen alkışlıyorum ben Ali'yi.
 
Musa Eroğlu: Söyleyeceğim şu; Ali çok genç gitti. Çok seveni vardı hepimiz biliyoruz. Ali çok düzgün bir adamdı. Gerçekten düzgün bir adamdı. Onu herkes sevdi. Biz sanatçı arkadaşları da onu çok sevdik. Çok genç gitti onun acısının hangi cümlelerle anlatacağımı bilemiyorum.
  
on5yirmi5.com

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kıvıcık Ali’yi Binlerce Kişi Uğurladı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • tabrizli Çarşamba, 22:18

    neden Arzu şahin bir şey söylemedi?? üzülmedi mi hiç!!!?

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.