KÖPEK OYUNCAKLARI, YATAKLARI TASMALARIYLA İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER

Köpekler insanların can dostu olarak bilinir. İnsanlara karşı sadakatleri ve yakınlıkları diğer canlılara oranla daha fazladır. Köpeğinizle geçireceğiniz güzel vakitler aranızdaki bağı güçlendirecektir. Köpeğinizle aranızdaki bağın güçlenmesi birbirinizi daha iyi anlamınızı sağlayacaktır.

YAŞAM .
köpek oyuncakları, yatakları tasmalarıyla ilgili bilmeniz gerekenler

Köpekler insanların can dostu olarak bilinir. İnsanlara karşı sadakatleri ve yakınlıkları diğer canlılara oranla daha fazladır. Köpeğinizle geçireceğiniz güzel vakitler aranızdaki bağı güçlendirecektir. Köpeğinizle aranızdaki bağın güçlenmesi birbirinizi daha iyi anlamınızı sağlayacaktır.

Köpeğinizle beraber geçirdiğiniz vakitleri daha güvenli ve eğlenceli hale getirmek için kullanabileceğiniz birçok köpek ürünü vardır. Köpeğiniz heyecanla sizi beklerken ona yaptığınız minik sürprizlerle mutluluğunu arttırabilirsiniz.

Köpek oyuncakları ile eğlenceli vakit geçirmek

Birlikte geçirdiğiniz vakitleri daha verimli hale getirmek aramızdaki bağı güçlendirmekle birlikte köpeğinizin enerjisini atmasına da yardımcı olur. Köpeğinizin sağlıklı bir psikolojiyle birlikte zeka gelişimi için mutlaka hareket ederek enerjisini atması gerekir. Peki, beraber olduğunuz vakti nasıl daha iyi değerlendirebilirsiniz biliyor musunuz? Köpek oyuncakları beraber geçirdiğiniz vakitleri eğlenceli  hale getirmenizde yardımcı olacaktır. Köpek oyuncaklarını kategorileştirmek istersek,

 • Top oyuncaklar
 • Kumaş ve pelüş oyuncaklar
 • Plastik ve kauçuk oyuncaklar
 • Frizbi oyuncaklar
 • Eğitim ve Zeka geliştirici oyuncaklar
 • Diş ipi oyuncakları şeklinde tanımlayabiliriz.

 

Top oyuncaklar, tut- getir oyunu için en uygun oyuncaktır. Farklı boyutlarda ki toplardan köpeğinize göre en uygun olanı seçerek daha rahat oynamasını sağlayabilirsiniz. Kullanım amacınıza göre suda yüzebilen, içerisine ödül maması koyulabilen vb. top oyuncaklarını seçebilirsiniz.

Kumaş ve Pelüş oyuncaklar, yapısı ve değişik modelleriyle köpeğinizin ilgisini çekecektir. Kumaş ve pelüş oyuncaklar genellikle ses çıkarma özelliğine sahiptir. Oyuncakların ses çıkarmaları köpeğinizin dikkatini çekebilir. Kumaş ve pelüş oyuncakların parçalanmamaları için köpeğinize oyun saatlerinde verip, kontrol etmenizi öneririz.

Plastik ve Kauçuk oyuncaklar, farklı yapıya sahip plastik ve kauçuk oyuncaklardan köpeğiniz için en uygun yapı ve modeli seçebilirsiniz. Köpeğinizin severek enerjisini atacağı oyuncaklardır. Kauçuk oyuncaklar köpeğinizin mide ve ağız sağlığını olumlu etkiler.

Frizbi oyuncaklar, enerjisi fazla olan bir köpeğe sahipseniz sizin için en ideal oyuncak türüdür. Birlikte geçirdiğiniz vakti onun için daha eğlenceli hale getirirken köpeğinizin sosyalleşmesini sağlar.

Eğitim ve zeka geliştirici oyuncaklar, köpeğinizin verdiğiniz komutları daha iyi anlamasını sağlar. Köpeğinizi eğitirken birlikte eğlenmenize de yardımcı olur.

Diş ipi oyuncakları, köpeğinizde tartar oluşumun önüne geçmenizi sağlar. Köpeğinizin sağlıklı dişlere sahip olması için kullanabilirsiniz.

Köpeğinizin özel alanları: Köpek yatakları

Köpekler kediler aksine bahçenizde köpek kulübesiyle de yaşayabilirler. İyi bir dost oldukları gibi iyi bir bekçidirler. Sizi bu kadar seven ve düşünen dostunuzun mutlu olması sizin için biliyoruz ki çok önemlidir. Köpeğinize göstereceğiniz ilgi onu daha mutlu bir evcil yapmanızı sağlar. Bu sevgiyi hareketlerinizle gösterebileceğiniz gibi kendisini özel hissettirecek eşyalarla da gösterebilirsiniz. Köpek yatakları yardımıyla köpeğinizin daha özel hissetmesini sağlayabilirsiniz. Köpek yataklarını kategorileştirmek istersek,

 • İç mekan köpek yatağı
 • Dış mekan köpek yatağı
 • Köpek battaniyesi
 • Peluş köpek yatağı
 • Serinletici köpek yatağı şeklinde ayrım yapabiliriz.

Köpek battaniyesi, köpeğinizin dinlenmeyi tercih ettiği alanı değiştirmeden aynı alanda daha keyifli vakit geçirmesini sağlar. Tüy dökme sorunu olan köpeğinizin için tercih etmeniz tüylerini koltuk vb. eşyalara dökmesinin önüne geçerek köpeğinizin daha rahat dinlenmesini sağlar.

Pelüş köpek yatağı, köpeğinizin daha rahat ve güvende hissetmesini sağlayacaktır.

Serinletici köpek yatağı, içerisindeki jel sayesinde köpeğinizin uzun bir süre serinlemesini sağlar. Sıcak yaz ayları için basit bir çözüm yoludur.

Köpek Tasması Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Köpeğinizle yaşadığınız güzel anların sizi birbirinize daha çok yakınlaştıracağını ve birbirinizi daha iyi anlamanızda yardımcı olacağını söylemiştik. Bu anlardan en önemlisi beraber çıktığınız yürüyüşlerdir. Yürüyüşlerinizde güzel anlar geçirirken köpeğinize bir şey olabileceği ihtimali sizi telaşlandıran bir düşüncedir. 

Köpeğinizle yapacağınız yürüyüşleri daha güvenli bir hale getirmek için köpek tasmalarından yardım alabilirsiniz. Köpek tasmaları köpeğinize farklı bir hava katmanızda da size yardımcı olacaktır.  Köpek tasması seçerken köpeğinizin bedenine uygun ölçülerde olmasına dikkat etmelisiniz. Köpek tasmalarını kategorileştirmek istersek,

 • Göğüs tasmaları
 • Boyun Tasmaları
 • Otomatik gezdirme kayışlar
 • Gezdirme kayışları
 • Emniyet kemeri tasması
 • Bahçe bağlama ve kayışları şeklinde ayrım yapabiliriz.

Göğüs tasmaları; köpeğinizle yaptığınız yürüyüşlerde köpeğinizi sararak daha güvenli bir yürüyüş yaşamanızı sağlar. Göğüs tasmalarını gezdirme kayışlarıyla kullanmak yürüyüşünüz sizin için daha da güvenli bir hale getirecektir. Göğüs tasmasının boyun ve göğüs ölçüsünün köpeğinize uygun olmasına dikkat etmelisiniz.

Boyun tasmaları; köpeğinize farklı bir görünüm katmanızda size yardımcı olacaktır.

Otomatik gezdirme kayışları sayesinde daha kolay bir yürüyüş yapabilirsiniz.

Emniyet kemeri tasması köpeğinizle beraber yaptığınız araba yolculuklarında onun emniyeti için kullanmanız gereken bir tasma modelidir.

Bahçe bağlama ve kayışlarını köpeğinizin bahçenizde etrafa ve kendine zarar vermeden güvenli bir şekilde vakit geçirmesini sağlamak için kullanabilirsiniz.

Kısa bir özet geçmek gerekirse,

Köpeğinizle geçirdiğiniz vakitlerin daha eğlenceli ve güvenilir olması için yukarıdaki köpek eşyaları ve ürünlerinden yardım alabilirsiniz. 

Köpeğinizle geçireceğiniz güzel vakitler sizi birbirinize yakınlaştırarak daha iyi anlamanızı sağlayacaktır.

Detaylı bilgi için:https://www.petlebi.com/

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git KÖPEK OYUNCAKLARI, YATAKLARI TASMALARIYLA İLGİLİ BİLMENİZ GEREKENLER
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.