Çocuklar İçin santralistanbul!..

İstanbul’da yaşayan çocuklar çok şanslı!.. Neden derseniz, santralistanbul’un kültür, sanat, bilim ve eğlenceye yönelik atölye çalışmaları onları bekliyor…

YAŞAM .
çocuklar için santralistanbul!..

Santralistanbul Yaz Atölyeleri Programı'nda 4-12 Yaş grubuna yönelik birer haftalık atölye çalışmalarına katılan çocukları zengin ve eğlenceli deneyimler bekliyor.

Her hafta yeni bir atölye çalışmasında meraklı, yaratıcı, araştırmacı çocuklar Çılgın Robotlar, Eğlenceli Elektrik, Yeşil Enerji, santral Sanat Stüdyosu, Küçük Arkeologlar, Minik Şeflerle Yaratıcı ve Eğlenceli Mutfak atölyeleri için santralistanbul’da buluşuyorlar. santralistanbul’da çocuklar dışında gençler için de yepyeni atölyeler var. Gençler dijital fotoğraf, film ve tasarım kurslarına en güncel teknolojiyle donatılmış, yeni stüdyolarda katılacaklar. Gençler özgün mekanlar, stüdyolar, her kursiyere sağlanacak teknolojinin son ürünü profesyonel video/fotoğraf kameraları, dijital kurgu setleri, ses, ışık ve dekor malzemeleriyle sinemacı olmanın sırlarını öğrenecekler. Bu atölyelerde yetişen gençlerin yeni senaryolar ve çektikleri kısa filmlerle Türk sinemasına yeni kan olmaları içten bile değil. Bu atölyelere 9-12 ve 13-16 yaş gurubu gençler katılıyor…

Eylül 2007’den bu yana santralistanbul, İstanbul'un önde gelen kültür, sanat, eğitim ve eğlence merkezlerinden biri haline geldi. Kültürlerarası diyalog ve tartışma ortamı ile kentsel canlanmaya katkıda bulunmayı hedefleyen santralistanbul, uluslararası bir platform olma misyonu ile açılışından bu yana çocuklara ve yetişkinlere yönelik sürdürülen atölye çalışmalarına yepyeni bir teknolojik atölye serisi ekledi. santralgenç adı altında başlayacak atölyeler, konularında uzman genç eğitmenler tarafından yürütülecek.

BİLGİ KÜPÜ GENÇLER

'Video Atölyesi - Işık, Kamera, Oyun!', 'Fotoğraf Atölyesi - Moda Fotoğrafçılığı' ve 'İllüstrasyon Atölyesi' gibi atölye seçenekleriyle film, fotoğraf, bilgisayar ve internet alanlarındaki güncel teknolojilere odaklanan eğitimler gençlerin bu teknolojileri kullanarak kendilerini ifade etme yetilerini ve yaratıcıklarını geliştirmesi amaçlıyor.

Bunun yanı sıra eleştirel bakış açısı oluşturmaya, yeni teknolojiler ve açığa çıkardıkları yararlar veya sorunlar hakkında konuşmaya teşvik ediyor. Her katılımcının kendisine özel verilecek teknolojinin son ürünü fotoğraf makinesini, video kamerasını ve bilgisayarı kullanma imkanına sahip olacağı atöyelerin kontenjanı 12 kişiyle sınırlı, her modül için ücreti ise 375 TL.

ELEKTRONİK MÜZİK

santralistanbul'daki bu alet, elektronik müzik ustası Jan Michael Jarre'yi kıskandıracak müzikler yapmak için size ilham verecek.

ELEKTRİK SANTRALİ ARTIK MUHTEŞEM BİR MÜZE

Osmanlı Devleti'nin kent ölçekli ilk elektrik santrali olan Silahtarağa Elektrik Santralı’nın santralistanbul'a dönüştürülmesi kültür ve sanat alanında gerçekleştirilmiş en kapsamlı projelerden biri olma niteliğini taşıyor.

EĞLENCELİ ELEKTRİK

Vücudunuzda bir lambayı yakacak kadar elektrik olduğunu biliyor musunuz? Ya da patatesin bir saati çalıştırabildiğini? Bu atölyede çocuklar önce piller, motorlar, LED ışıklar, dirençler, diyotlar ile tanışıyor sonra bu malzemelerle ilginç projeler yapıyorlar. Renk makinesi, çizgi film makinesi, titreyen kalem ve diğerleri. Bu çalışmaları yaparken şok olmaya hazır olun!

ÇİMENLER ÜZERİNDE santralpark

Santralistanbul bununla da sınırlı kalmıyor. santralpark’ta, çocukları çimenler üzerinde, ağaçlar arasında çeşitli istasyonlardan oluşan, araştırdıkları, yarattıkları, keşfettikleri dinamik, yaratıcı ve sıra dışı bir oyun alanında diledikleri kadar zaman geçirebilecekleri keyifli bir ortama davet ediyor.

SANTRAL SANAT STÜDYOSU

Bu atölyede çocuklar çok çeşitli malzemeler kullanarak açık havada bir yaratım süreci yaşıyor, hayal ettikleri bir mekanı resim, heykel, kağıt ve tellerle çalışarak bir dekor haline getiriyorlar. Açık hava ve sanat, santralistanbul Sanat Stüdyo’sunda birleşiyor.

KÜÇÜK ARKEOLOGLAR

Santralistanbul arkeologların nasıl çalıştıklarını, neler yaptıklarını merak eden çocukları önce bandanalarını takarak çalışmaya hazır hale gelmeye, sonra da çapalarını, fırçalarını, spatulalarını, eleklerini kaparak kazıya hazır olmaya davet ediyor. Bu kazılarda geçmiş şimdiki zamanla buluşuyor. Arkeolog olmak isteyen çocuklar için bu harika bir fırsat.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Çocuklar İçin santralistanbul!..
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.