Bahar Temizliği İçin İpuçları

Bahar sıcak yüzünü göstermeye başladı, ev hanımları da bahar temizliği için kolları sıvadı. İşte bahar temizliği yaparken işinizi kolaylaştıracak birkaç öneri…

YAŞAM .
bahar temizliği için ipuçları

Bütün ailenin beraber zaman geçirdiği oturma ve yatak odalarıyla salon, evin en çabuk kirlenen odalarıdır. Yaşam alanlarında temizliğe başlamadan önce, 15 dakika ayırarak odayı ilk önce temizlik için düzenlemekte fayda var. Etraftaki fotoğrafları, bibloları ve kırılacak eşyaları bir kenara toplamanızı öneririz. Bu size temizlik için bir hareket alanı sağlayacağı gibi, özen gösterdiğiniz eşyaların zarar görmesini de engeller. İlk önce yerleri temizlemek, temizlik bitti derken size yeni işler çıkarır. Koltukların ve mobilyaların üzerindeki tozlar yerlere saçılacağından, yerlerin temizlenmesini en sona bırakın. Yemek masası, raflar ve gümüşlükler gibi ahşap yüzeyleri temizlerken sulandırılmış deterjan emdirilmiş nemli bir bez kullanın, durulayın ve parlatın.

Hassas ahşaplarınız yoksa, mobilyaları sabunlu suyla temizleyebilirsiniz. Duvarların temizlenmesi, en çok zaman harcayacağınız bölüm olacak. Deterjanlı bezle duvarlarınızı temizleyebilirsiniz ama daha temiz olması için boyayı kazıyana kadar bu işleme devam etmeyin, çok çabuk yorulursunuz. Koltuk takımlarınızı silerken hafif deterjan ve yoğun emek harcamalısınız. Bu, takımlarınızın zarar görmesini engeller. Eğer takımlar açık renkteyse daha çok kir gösterecektir. Bu koltuk takımları için kılıf kullanmanızı öneririz.

Halılarınızı yıkamak için halı yıkama makineniz yoksa ve temizlik şirketlerine de vermeyi düşünmüyorsanız, kas gücünüze çok güveniyorsunuz demektir. Çünkü halı temizliği bahar temizliğnin en zor kısmı. Son olarak da yerleri temizlemeye geçebilirsiniz. İlk önce, elektrikli süpürgeyle üzerinden geçtikten sonra, yerleri hafifçe silmeniz bahar temizlğinin bitişini müjdeler. Şimdi bir kahveyi hak ettiniz!

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Bahar Temizliği İçin İpuçları
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.