Doğu'nun Kadınları Buluşuyor...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde doğulu kadın yazar ve sanatçıları buluşturuyor.

YAŞAM .
doğunun kadınları buluşuyor...

"Doğu'nun Kadınları" üst başlığı çerçevesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından 8 - 10 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan bir dizi etkinlik, moderatörlüğünü gazeteci-yazar Ece Temel Kuran'ın üstleneceği panelle başlayacak. "Göçmen Kadın ve Yazarlar" konulu panele, dünyaca ünlü yazar ve edebiyat eleştirmeni Salma Jayyusi, Lübnanlı kadın hakları aktivisti, şair, gazeteci ve yayıncı Joumana Haddad, Arap şiirinin Sappho'su Suriyeli şair Maram Al Masri, büyük mistik Hallac'ın izlerini süren ve ismi Bağdat'la özdeşleşen ünlü Iraklı şair-çevirmen Amal Al Jubouri, Filistin kökenli ABD'li şair ve antolojist Nathalie Handal'in katılacak.

8 Mart Pazartesi günü Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan panelin başlama saati 16.00. Doğu'nun Kadınları etkinliği, 8 Mart Pazartesi akşamı saat 20.00 de Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda ABD'de yaşayan İran asıllı 'ateş sesli diva' Mamak Khadem'in vereceği muhteşem bir konserle devam edecek.

Program çerçevesinde 9 - 10 Mart tarihlerinde, 16.00 - 19.00 saatleri arasında, Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi'nde Joumana Haddad, Nathalie Handel ve Salma Khadra Jayyusi'nin katılacağı okur-yazar buluşmaları da gerçekleştirilecek. Program, 10 Mart Çarşamba günü saat 19.00'da Yerebatan Sarnıcı'nda Maram Al Masri ve Amal Al Jubour'in katılacağı şiir dinletileri ve okumalarla sona erecek.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Doğu'nun Kadınları Buluşuyor...
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.