Meteoroloji’den hava durumu raporu: Sıcaklıklar artıyor, bahar geliyor

Meteoroloji Genel Müdürülüğü'ünden yapılan son değerlendirmelere göre hava sıcaklığının 4 derece artacağı belirtildi. İşte son hava durumu raporu...

YAŞAM .
meteoroloji’den hava durumu raporu: sıcaklıklar artıyor, bahar geliyor

Yeni hafta öncesi yurdun batısında sıcaklıkların 4 derece artması ile birlikte yeni hafta da vatandaşlar internette hava durumunun nasıl olacağına dair araştırıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığının yurdun güney ve batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı diğer yerlerde önemli değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

Hava durumunun bugün kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu olacağı belirtilirken İç Anadolu’nun kuzey ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Bilecik ve Bursa'nın doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların Karadeniz kıyıları, Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin, Iğdır, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur ve sağanak şeklinde olması beklenirken yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde olması bekleniyor.

Rüzgar, ülkemizde genellikle güney ve güneybatı, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

İSTANBUL'DA HAVA DURUMU: SICAKLIK 20 DERECEYE YÜKSELECEK

İstanbul'da bugün hava durumunun parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyorken günün en yüksek sıcaklığın ise 15 derece olacağı belirtildi. Meteoroloji'nin yayınladığı 5 günlük haritalı hava durumu tahmininde yeni haftanın ilk gününde İstanbul'da sıcaklığın 20 dereceye yükseleceği tahmin ediliyor.

18 Mart Pazartesi günü İstanbul'da havanın puslu olacağı belirtilirken gece sıcaklığın 8 derece olacağı belirtildi.

ANKARA'DA HAVA DURUMU: ÇOK BULUTLU VE YER YER KAR YAĞIŞLI

Başkent Ankara'da bugün havanın çok bulutlu geçeceği belirtilirken hafif olmak üzere yağmur ve karla karışık yağmurun etkili olacağı tahmin ediliyor. Ankara'nın yükseklerinde bugün yer yer kar yağışın görüleceği belirtilirken öğle saatlerinden sonra havanın zamanla parçalı ve az bulutlu olması bekleniyor.

Ankara'da bugün hava sıcaklığının en yüksek 10 derece olacağı tahmin ediliyorken yeni hafta ile birlikte sıcaklığın 5 derece yükselmesi bekleniyor. 18 Mart Pazartesi günü Ankara'da hava sıcaklığının en yüksek 15 derece olması bekleniyor. Hava durumunun ilk iş gününde sisli olacağı tahmin ediliyor.

 

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle;

İzmir: Az bulutlu 21

Adana: Çok bulutlu, zamanla parçalı ve az bulutlu 18

Antalya: Az bulutlu 21

Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde aralıklı yağmurlu 12

Trabzon: Çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu 11

Erzurum: Çok bulutlu ve aralıklı kar yağışlı 3

Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı 14

 

 

 

Kaynak: Milli Gazete

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Meteoroloji’den hava durumu raporu: Sıcaklıklar artıyor, bahar geliyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.