İzmir'de geri dönüştürülen eşyalarla sokak defilesi

İzmir'de atıkların geri dönüşümle yeniden kullanılabileceğine dikkat çekmek isteyen öğrenciler, poşet, karton, pipet gibi atıklarla hazırladıkları giysi ve eşyaları sokak defilesinde tanıttı

YAŞAM .
izmirde geri dönüştürülen eşyalarla sokak defilesi

İzmir'de "Atığını Sıfırla" projesine dikkat çekmek isteyen ilkokul öğrencileri, geri dönüşüm için ayrılan malzemelerden hazırladıkları tasarımlarla sokak defilesi düzenledi.

Alsancak Nevvar Salih İşgören Devlet Hastanesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, TEMA Vakfı ve okullar tarafından hazırlanan proje kapsamında öğrenciler, karton, plastik poşet, cd, pipet gibi geri dönüşümde değerlendirilebilecek malzemelerden elbise, takı, çanta, saç bandı ve oyuncak tasarladı.

Şevket Özçelik Sokağı girişinde oluşturulan podyuma çıkan çocukların gösterisi beğeni topladı.

Etkinlikle ilgili bilgi veren hastanenin Müdür Yardımcısı Emel Çekkin, israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması ve atıkların geri dönüştürülmesine dikkat çekmek istediklerini söyledi.

 

Çevre duyarlılığı oluşturmak istediklerini anlatan Çekkin, "Amacımız sokağa atılan atıkların geri dönüşümle yeniden kullanılabileceğine dikkat çekmek. Bu bağlamda bir farkındalık oluşturmak istedik" dedi.

Defileye anne ve babasının yardımıyla kıyafet tasarlayarak katıldığını söyleyen ilkokul ikinci sınıf öğrencisi Yağmur Cemre Elmas, projeyi yaparken geri dönüşümün ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladığını, bunu büyük küçük herkese göstermek istediğini dile getirdi.

 

 

Kaynak: Habertürk

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İzmir'de geri dönüştürülen eşyalarla sokak defilesi
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.